Ilie Stan a reusit! L-a cucerit pana si pe MM Stoica! Cum a contribuit fostul manager la victoria cu Dinamo!

ilie stan MM Stoica Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 05 Decembrie 2011, 23:53
Data actualizarii: Marti 06 Decembrie 2011, 00:06

Dinamo 1-3 Steaua / MM Stoica e impresionat de jocul reusit de fosta sa echipa in Stefan cel Mare chiar daca nu e fan Ilie Stan.

MM e mandru ca un om adus de el de la Urziceni a devenit principala vedeta a Stelei in acest moment. Rusescu  a dat doua goluri in Stefan cel Mare cu Dinamo si a adus victoria stelistilor dupa 7 ani in Stefan cel Mare.
"Raul Rusescu, in ultimele cinci meciuri a inceput ca titular in trei dintre ele si a marcat cinci goluri. Steaua avea atacantul de care avea nevoie, dar nu era pus in valoare. Rusescu a dat semnalul revilimentului si ma bucur ca l-a dat chiar cu Dinamo.

Steaua a jucat bine si a fost superioara. Steaua a dictat ritmul jocului si cu atat mai mult trebuie apreciat jocul pentru ca vine dupa meciul solicitant de la Schalke. Dinamo a beneficiat de faptul ca nu s-a calificat in grupe, dar nici n-are experienta in meciurile cu miza. A pierdut cu echipele mari, doar la CFR a castigat cu o sansa uriasa. Dinamo n-a reusit sa bata pe nimeni. 5-0 cu unii, 5-1 cu altii, dar trebuie sa faci puncte si cu echipele mari. Steaua a castigat fara dreot de apel.

Ilie Stan a fost inspirat, a facut trei modificari fata de meciul cu Schalke si toti au jucat bine. Nikolici, in afara de pasa de gol, toata repriza a doua a pus mari probleme. Rusescu a beneficiat de evolutia coechipierului sau si a marcat niste goluri de mare jucator. Toate golurile marcate de Rusescu sunt din afara careului in general, de mare jucator.

Jocul a fost echilibrat in prima repriza iar Alexe parea ca face un joc foarte bun. N-am mai inteles nimic dupa iesirea lui Alexe. Eu nu cred ca a fost scos din cauza jocului ci cred ca a avut probleme. E o incantare sa il vezi pe teren acum.", a declarat MM Stoica la Fanatik.