CFR vrea REVOLUTIE dupa un final DEMENT! Cadu, eliminat pentru o intrare HORROR! Andone in tribuna! Pandurii 2-1 CFR Cluj

Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Septembrie 2012, 23:09
Data actualizarii: Duminica 23 Septembrie 2012, 23:29

Pandurii 2-1 CFR Cluj | Grigoras revine pe primul loc dupa un meci din care n-a lipsit NIMIC! CFR a castigat la Braga, dar n-a putut sa faca NIMIC la Tg. Jiu!

min 90+7: S-a incheiat meciul! Pandurii revin pe primul loc dupa un derby INCENDIAR cu CFR!

min 90+6: CFR-ul cere penalty la ultima faza a meciului! Camora cade in duel cu Mamele, dar Balaj nu da NIMIC!

min 90+4: Cadu intra horror la Nistor, cu crampoanele le coapsa, si vede rosu direct! Jucatorii CFR-ului il asalteaza pe Balaj!

min 87: Si Grigoras muta. Fundasul Rusu ii ia locul lui Maxim.

min 83: Andone arunca totul in atac: Rui Pedro intra, iese Aguirregaray!

min 81: GOL Pandurii! Radut transforma penalty-ul fara probleme! Colegii s-au aruncat sa-l felicite, Radut n-a schitat niciun gest de bucurie!

min 78: Al doilea penalty pentru Pandurii! Muresan face hent dupa o minge inalta in careul lui Felgueiras si Balaj da penalty!

min 68: Boutadjine intra in locul lui Lemnaru la Pandurii.

min 64: Nicoara il inlocuieste pe Sepsi. Camora a coborat fundas stanga, Nicoara intra in fata lui!

min 61: Sansa URIASA de gol a Pandurilor! Maxim ii paseaza lui Nistor, care trage insa slab, la langa poarta, din pozitie ideala!

min 61: Muresan trimite mingea cu capul dupa centrarea lui Bastos din corner, mingea trece pe langag poarta lui Lazar!

min 60: Matulevicius intra la Pandurii, iese Ibeh.

min 52: GOL CFR! Nebunie de meci la Tg. Jiu! Bastos trece superb de Viera si trage perfect de la 16 metri! 1-1!

min 50: GOL Pandurii! Maxim suteaza perfect si Felgueiras n-are nicio sansa! 1-0!

min 48: Grigoras cade in careu dupa un duel cu Sepsi si Balaj da penalty!

min 45+1: Pauza la Tg. Jiu. Pandurii au ratat cea mai mare ocazie a reprizei la bomba lui Lemnaru! Cine castiga?

min 43: Andone a fost ELIMINAT la solicitarea celui de-al 4-lea arbitru! Antrenorul CFR-ului e fluierat de tot stadionul! N-a vrut sa paraseasca banca, a fost convins greu si isi asteapta jucatorii pe tunelul de acces la vestiare!

min 32: Lemnaru trimite o bomba de la 18 metri, lateral stanga, Felgeuiras atinge mingea si o deviaza usor in bara! Executie superba a atacantului de la Pandurii!

min 29: Bjelanovic intra tare la Lazar si vede cartonasul galben!

min 24: Ibeh centreaza in careu, Felgueiras iese si retine mingea!

min 22: Radut centreaza in careu, Lemnaru nu ajunge pentru deviere!

min 12: Bastos centreaza perfect in 11 metri pentru Bjelanovic, croatul reia din plonjon, cu capul, dar Lazar salveaza cu un reflex superb!

min 9: Maxim e faultat la 18 metri, aproape de locul unde cazuse Vlad cu doua minute mai inainte. Radut trage de aceasta data, Felgueiras boxeaza!

min 7: Prima actiune importanta a Pandurilor! Vlad avanseaza pe partea stanga, e faultat de Aguirregaray, iar Balaj da lovitura libera! Maxim executa de la 19 metri, lateral stanga, mingea trece mult peste!

min 1: Cine castiga? Functioneaza si acum tiki-taka lui Grigoras sau campionii bat dupa 5 ani la Tg. Jiu?

Echipe de start:

Pandurii: Lazar - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Nistor - Grigoras, Maxim, Radut, Ibeh - Lemnaru
Rezerve: Mingote, Rusu, Pleasca, C. Cristea, Bacila, Matulevicius, Boutadjine

Cfr Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Rada, Sepsi - Aguirregaray, Muresan, Godemeche, Camora - Bastos - Bjelanovic
Rezerve: Stancioiu, Maftei, L. Alberto, Nicoara, D. Valente, Kivuvu, Rui Pedro

Arbitri: C. Balaj, C. Nica, Ad. Ghinguleac