Gigi si-a iesit din minti! "Sa trimitem CFR in B! Balaj sa mearga la PUSCARIE!" Fazele care au costat-o pe Steaua victoria:

Steaua Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Joi 22 Martie 2012, 23:29
Data actualizarii: Vineri 23 Martie 2012, 00:06

FCM Targu Mures 1-0 Steaua / Steaua a pierdut ocazia de a se apropia la 3 puncte de CFR Cluj si titlul e din ce in ce mai departe!

"N-ai ce sa faci decat sa-l bagi la puscarie pe Balaj! Sa trimitem CFR-ul in divizia B si pe Balaj la puscarie. Sa traga de timp nenorocitul. Nici la gol n-a fost fault" a spus Gigi Becali la Sport.ro dupa meci!

"La faza golului n-a fost penalty dar nu era pentru asta arbitrajul golanesc. S-a vazut apoi. La ultima faza a fost 11metri clar! Si a dat numai 5 minute prelungire, pai 5 minute au stat numai aia pe jos.
De ce sa bag eu milioane de euro in fotbal iar Balaj sa ia sute de mii de la CFR?!
L-am injurat pe nenorocitul ala de Craciunescu sa se invete minte!
Inainte de meci am zis sa dau o declaratie omeneasca.
Am vorbit si cu Porumboiu, sa aducem arbitri straini si gata! O sa vorbesc si cu finu'. Nu ne mai prezentam pana nu vin arbitri straini.
De asta nu ma m-ai iau de fazele alea, daca eram buni nu luam gol acolo. Tatarusanu trebuia sa prinda mingea.
Cand a avut CFR-ul un astfel de penalty si nu a fost acordat? Cand a fost dezavantajata CFR-ul? Cand a avut Steau vreun favor de la arbitraj?

Jocul m-a nemultumit, dar in a doua repriza au mai jucat ceva. Iar penalty-ul la ultima faza, pai un egal era de aur cum a fost etapa asta" a spus Becali la Digi Sport.