Gica Hagi Farul Constanta Marcel Birsan Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 27 August 2023, 22:00
Data actualizarii: Duminica 27 August 2023, 22:03

Gică Hagi, managerul tehnic al Farului, a fost vizibil nemulțumit de o decizie luată de Marcel Bîrsan în prima repriză a meciului cu Universitatea Craiova.

În minutul 13, la scorul de 0-0, Farul a cerut penalty. Adrian Mazilu a primit o pasă în careu și s-a prăbușit de lângă Gjoko Zajkov, fundașul Universității Craiova.

Gică Hazi, criză de nervi în fața lui Marcel Bîrsan

Centralul Marcel Bîrsan nu a dictat penalty, iar reluările au părut să arate că Mazilu a fost cel care l-a lovit pe Zajkov, iar ulterior s-a prăbușit pe gazon.

Gică Hagi a protestat vehement, iar Marcel Bîrsan a mers la margine. "Nu e penalty ăla?", s-a citit pe buzele "Regelui", iar managerul Farului a fost avertizat, până la urmă, cu cartonaș galben.

Câteva minute mai târziu, Farul Constanța a reușit să deschidă scorul prin Louis Munteanu.