Galatiul viseaza la Intertoto: Otelul 2-0 Gloria

Data publicarii: Duminica 23 Martie 2008, 15:50
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2008, 15:50
OTEL PREA TARE PENTRU GLORIA LUI SABAU

Otelul si-a revenit dupa infrangerea de la Mioveni si a batut-o pe Gloria lui Tata Jean cu 2-0. Baietii lui Grigoras s-au apropiat la doar un punct de echipa lui Sabau in clasament si viseaza la calificarea in Cupa UEFA Intertoto, ceea ce au reusit si anul trecut.

Bistrita a incercat sa joace sus si sa nu se inchida in aparare, dar Szekely a dejucat tactica lui Sabau in minutul 27, cand a deschis scorul cu un sut de la distanta mica. Golgheterul Galatiului din sezonul trecut si-a facut datoria si a marcat golul de 2-0 in minutul 68.

Otelul: Kolev - S. Ilie, Jelev, Costin, Sarghi - Deac, Iorga, Giurgiu, Szekely - D. Stan, Jula.

Gloria: Tatarusanu - Fl. Ganea, Toma, Frasinescu, Matei - R. Dobre, Dumitra, Nalati, Rus - Coroian, Tarnavean.

Min 27: Szekely deschide scorul cu un sut plasat din interiorul careului!

Min 68: Dupa cateva ocazii ale Gloriei, Daniel Stan inscrie pentru 2-0 cu o super-lovitura de cap!