FOTO Steaua acuza arbitrajul: "Am avut doua penalty-uri" Trei faze suspecte in careul celor de la Voluntari

Steaua fc voluntari Superliga
Data publicarii: Marti 23 Februarie 2016, 08:53
Data actualizarii: Marti 23 Februarie 2016, 08:55

Voluntari 2-1 Steaua / Laurentiu Reghecampf si-a criticat jucatorii dupa infrnagerea cu Voluntari, dar si arbitrajul.

Steaua a pierdut cu Voluntari in penultima etapa din sezonul regulat si a ajuns pe locul 5, la 7 puncte in spatele Astrei. Reghecampf si-a criticat jucatorii pentru atitudine, dar a comentat si arbitrajul. Reghe a cerut doua penalty-uri, insa reluarile TV arata chiar 3 faze suspecte in careul gazdelor.

"Am avut si doua penalty-uri, am inteles, dar nu am vazut foarte bine fazele de pe banca", a declarat antrenorul Stelei.

Steaua putea sa primeasca primul penalty in minutul 14, cand Rus atinge mingea cu mana in careu dupa o lovitura libera executata de Stanciu in areu.

In minutul 67 s-a produs un nou hent in careul gazdelor. Vodut a respins cu mana din careu, dupa centrarea lui Tosca. Fundasul celor de la Voluntari are argumentul faptului ca era dezechilibrat in saritura la cap cu adversarul sau.

Cei de la Voluntari au comis si al treilea hent, la un duel intre Iorga si Chipciu. Jucatorul a schimbat traiectoria mingii cu mana, dar din nou nu s-a acordat nimic.

Sursa foto: ProSport.ro