Superliga FCSB l-a cedat pe Razvan Ducan! Unde va evolua pustiul care a debutat cu o calificare in Europa League
Data publicarii: Luni 28 Septembrie 2020, 14:53
Data actualizarii: Luni 28 Septembrie 2020, 16:41

Razvan Ducan (19 ani) a debutat in duelul Backa Topola - FCSB din Europa League, incheiat 6-6 dupa 120 de minute de joc, si castigat de FCSB la loviturile de departajare.

Razvan Ducan a debutat in partida nebuna din turul 2 preliminar al Europa League, cand dupa 120 de minute de joc scorul de pe tabela era 6-6.

Portarul de 19 ani a aparat atunci singurul sut de la loviturile de departajare si a reusit sa isi califice echipa in turul urmator.

Asa cum www.sport.ro a anuntat dupa meciul cu Topola, Ducan a fost imprumutat pentru restul sezonului in Liga 2, la Turris Turnu Magurele. Potrivit unui comunicat al clubului, formatia antrenata de Erik Lincar are si o optiune de prelungire a imprumutului.