FC Timisoara-CS Otopeni 3-1(Brezinsky, Rusici, Badoi/Cr. Constantin)

CS Otopeni Liga I Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Sambata 16 August 2008, 09:38
Data actualizarii: Sambata 16 August 2008, 10:01
Timisoara a inceput meciul cu Otopeni cu gandul de a spala rusinea infrangerii cu Medias. De cealalata parte jucatorii Otopeniului erau increzatori in fortele lor, dupa meciul bun facut etapa trecuta cu Dinamo.

Iar dupa inceputul de meci, timisorenilor li se contura o misiune facila in a-si surclasa adversara. Acestia au impus o dominare clara, golurile venind ca urmare logica. Doua la numar, dintre care doar unul si-a pus amprenta pe tabela, cel inscris de Brezinsky in urma unui corner, in minutul 22. Asta dupa ce cu doar doua minute in urma, Rusic „parasutase” mingea din voleu in vinclul portii lui Pirgov, dar reusita i-a fost anulata incorect pe motiv de offside.

De abia cand s-au vazut condusi, cei de la Otopeni au tresarit. si au replicat de trei ori, dar Nasser, Parvu si Scarlatache nu au putut fructifica ocaziile bune pe care le-au avut.

Mai mult, elevii lui Jesici au început curajos si repriza secunda. Au fost pusi însa la respect de doua goluri izbutite de Timisoara în minutele 52 si 55. Marcatori Rusic si Badoi, cel din urma transformand impecabil o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri.

Scorul final a fost stabilit în cele din urma la 3-1, dupa ce Cristi Constantin a adus golul de onoare al Otopeniului în ultimul sfert de ora al partidei.Timisoara obţine cele trei puncte, dar mai are mult de munca pentru a se ridica la nivelul unei echipe de nivelul cupelor europene.