Superliga
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2024, 22:15
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2024, 22:15

Răzvan Oaidă (26 de ani), mijlocașul Rapidului, a văzut cartonașul roșu în a doua repriză a meciului cu Farul Constanța.

Condusă cu 2-0, Rapid a mai încasat o lovitură în a doua repriză a meciului cu Farului. Răzvan Oaidă și-a lăsat echipa în inferioritate numerică din minutul 67, când a văzut al doilea cartonaș galben.

Răzvan Oaidă, eliminat în meciul Rapid - Farul

Oaidă a încasat primul galben în minutul 50, după un fault al mijlocașului asupra lui Ionuț Cojocaru.

Reluările au arătat că intervenția jucătorului de la Rapid a fost la minge, însă centralul George Găman a făcut semn că avertismentul este pentru un fault comis cu câteva secunde înainte.

Eliminarea lui Oaidă a venit în minutul 67. Mijlocașul Rapidului a sprintat pentru a-l opri pe Mihai Popescu, care plecase pe un contraatac, însă l-a călcat pe adversar și a văzut al doilea cartonaș galben.

Faultul lui Oaidă pentru care a văzut al doilea galben a părut unul inutil, având în vedere că Săpunaru se afla în fața lui Mihai Popescu și putea rezolva faza fără o astfel de intervenție.

Răzvan Oaidă va fi suspendat o etapă, astfel că va rata meciul cu Universitatea Craiova, din a doua etapă a play-off-ului.