Farul Constanța - UTA Arad 2-0 | „Regele” e primul în Superligă! Constănțenii dau lovitura în inferioritate numerică

Live text: Farul Constanta - UTA Arad
Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 19:30
Data actualizarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 20:33

Farul Constanța câștigă partida cu UTA Arad din etapa a 12-a, 2-0, și se menține pe primul loc în Superligă.

Gol

GOOL Farul! Casap face 2-0, iar elevii lui Gică Hagi dau lovitura în inferioritate numerică._1569
2-0
MIN '55
Ratare

Penalty ratat UTA! După aproximativ 7 minute în care VAR-ul a judecat faza, Postolachi ratează lovitura de la 11 metri și trimite mult peste poarta lui Aioani.

Penalty ratat UTA! După aproximativ 7 minute în care VAR-ul a judecat faza, Postolachi ratează lovitura..._1567
MIN '51
Fault

Penalty pentru UTA Arad! Corinus îl ține pe Otele în careu și primește cartonașul roșu! _1566
Inceput

A început repriza a doua.

Pauza

Pauză.

MIN '20
Gol

GOOL Farul! Tot Alibec fructifică lovitura de la 11 și îi aduce pe constănțeni în avantaj. _1563
1-0
MIN '18
Fault

Penalty pentru Farul! Denis Alibec obține cu ușurință o lovitură de la 11 metri._1562
MIN '1
Inceput

A început meciul.

Lineup

Farul Constanța: Aioani - Sîrbu, Larie, Corinus, Kiki - Artean, Băluță, Grameni - Doukoure, Alibec, Munteanu

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Benga, Chindriș, Dobrescu - Anton, Steau, Batha - Jobello, Postolachi, Otele

02-10-2022 09:06

Farul Constanța - UTA Arad, LIVE TEXT, de la ora 18:30

Farul Constanța se află în vârful clasamentului cu 24 puncte din 33 posibile. Formația dirijată de Gheorghe Hagi a înregistrat șapte victorii, trei rezultate de egalitate și o singură înfrângere până acum.

De cealaltă parte, UTA Arad se află în jumătatea a doua a clasamentului. Trupa antrenată de Ilie Poenaru a acumulat 15 puncte în primele 11 etape, obținând un număr de patru victorii, trei remize și patru eșecuri.