Facă-se voia sa! :) Trei schimbări pentru FCSB la pauza meciului cu Hermannstadt! Favoritul Șut a fost înlocuit

FCSB adrian sut alexandru baluta Damjan Djokovic Hermannstadt Superliga
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 21:28
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 21:29

FC Hermannstadt și FCSB s-au duelat în restața etapei cu numărul cinci din Superliga României.

Sibienii au deschis scorul pe Stadionul Municipal, prin Balaure, care a profitat de gaura din defensiva vicecampioanei României. După golul marcat în minutul 14 de Balaure, gazdele au fost aproape să mai marcheze o dată, prin Mino Sota, însă și Adrian Șut a fost aproape de autogol, însă Ștefan Târnovanu a intervenit salvator, respingând în corner cu un plonjon.

FCSB a făcut trei schimbări la pauză cu Hermannstadt

Momentul în care a fost aproape să își trimită mingea în propria poartă i-a fost „fatal” lui Adrian Șut, care a fost schimbat la pauza meciului. FCSB a efectuat nu mai puțin de trei modificări în echipă la pauză. Astfel, Adrian Șut a fost înlocuit cu Ovidiu Popescu, în timp ce Florinel Coman a intrat în locul lui Alexandru Băluță, care a avut o evoluție ștearsă.

Cea de-a treia schimbare a fost a lui Damjan Djokvoic, care a făcut o primă repriză solidă, cu Mihai Lixandru. Mijlocașul croat nu a mai fost folosit la fel de mult la FCSB ca în startul sezonului, iar patronul Gigi Becali a declarat că îl preferă pe Ovidiu Popescu în detrimentul său, „datorită” cifrelor.

În nouă etape, FCSB a avut un singur meci în care nu a schimbat la pauză, duelul cu Universitatea Craiova, scor 3-0. În rest, vicecampioana a făcut minimum câte o schimbare în fiecare partidă disputată în campionat în acest sezon.