FOTO ȘI VIDEO Explozie de bucurie pentru Marius Șumudică după prima victorie de la revenirea la Gaziantep

Gaziantep Istanbulspor Marius Sumudica Superliga
Data publicarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 22:21
Data actualizarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 22:21

Marius Șumudică a obținut prima victorie după revenirea la Gaziantep: 2-0 contra lui Istanbulspor, în runda a șasea din campionatul Turciei.

Primul gol al meciului a fost marcat de Denis Drăguș, în minutul 74, după un corner. În prelungiri, elvețianul Albian Ajeti a dus scorul la 2-0. La Gaziantep au mai fost titulari Florin Niță, Junior Morais și Alexandru Maxim.

Marius Șumudică, bucuros după prima victorie la Gaziantep

Imediat după meci, Șumudică nu și-a putut ascunde bucuria. Antrenorul a mers în dreptul tribunei și a sărbătorit alături de fani, care l-au aplaudat.

Pentru Gaziantep sunt primele puncte obținute în acest sezon. Formația lui Marius Șumudică a urcat pe locul 18, cu 3 puncte, iar în runda următoare va juca împotriva lui Samsunspor.

• Cum a arătat primul 11 al lui Gaziantep la meciul cu Istanbulspor: Niță - Eskihellac, N'Koulou, Kizildag, Djilobodji, Morais - Soyalp, Bikel, Maxim - Gradel, Drăguș

Denis Drăguș a spart gheața la Gaziantep

Titularizat pentru a doua oară la Gaziantep, Denis Drăguș a marcat primul gol în tricoul formației turce. Atacantul împrumutat de la Standard Liege a înscris în minutul 74 al meciului cu Istanbulspor, cu o lovitură de cap, după un corner.