Echipa surpriza aliniata de Dica in amicalul de azi, 3-3 cu Chindia. Au marcat Alibec, Teixeira si Benzar

Superliga
Data publicarii: Joi 13 Iulie 2017, 13:55
Data actualizarii: Joi 13 Iulie 2017, 14:22

Formatia FCSB a incheiat la egalitate, scor 3-3, meciul amical cu echipa Chindia Targoviste.

Partida s-a incheiat egal, scor 3-3 (2-1 la pauza), ros-albastrii conducand cu 2-0, respectiv 3-2, prin golurile marcate de Benzar, Teixeira si Alibec (penalty), in timp ce pentru oaspeti au punctat Neicutescu, de doua ori, respectiv Matei.

Stelistii au evoluat in urmatoarea formula de echipa: Stancioiu - Simion, Pleasca, Filip, Momcilovic - Teixeira, Achim - Jakolis, Benzar, De Amorim - Alibec. Dupa pauza, Andrei Vlad l-a inlocuit pe Stancioiu in poarta.

FCSB va incepe noul sezon al Ligii 1 duminica seara, pe teren propriu, impotriva celor de la FC Voluntari.