"E cel mai in forma din lume! Ce ne facem insa cand nu ne va mai salva?!" Semnal de alarma pentru Galca inaintea meciului de joi

Giedrius Arlauskis Helmuth Duckadam Steaua Superliga
Data publicarii: Marti 30 Septembrie 2014, 07:40
Data actualizarii: Marti 30 Septembrie 2014, 07:41

Steaua a ramas pe primul loc in Liga 1 in ciuda succesului celor de la CFR Cluj, echipa care i-a egalat pe ros-albastrii la puncte.

Eroul de la Sevilla, Helmuth Duckadam, l-a laudat pe Arlauskis din nou dupa meciul cu Astra, tragand insa un semnal de alarma in ceea ce priveste modul in care Steaua joaca in prima repriza a meciurilor. Steaua joaca joi la Kiev contra celor de la Dinamo de la ora 20.00

"Anul acesta am cam ratat prima repriza la toate meciurile si am jucat mult mai bine in repriza a doua. Ar fi o idee foarte buna sa incepem cu repriza a doua si dupa aceea sa vina prima repriza. Intr-adevar, cred ca avem o problema, dar ea este pe flancuri. Jocul nostru nu e chiar asa bun in zona fundasilor laterali. De acolo intervine si deruta fundasilor centrali, care nici ei nu mai au acel joc foarte bun pe care eu l-am tot laudat la inceputul sezonului.

Fata de anii precedenti, adversarii isi creeaza foarte multe ocazii, dar spre norocul nostru, avem cel mai in forma portar din lume. Interventiile pe care le-a avut au fost de domeniul fantasticului in aceste 14-15 meciuri. El ne-a salvat intotdeauna in prima repriza. in repriza a doua, jucam mai bine si marcam multe goluri, dar e un semn de intrebare. Marea problema va fi atunci cand Arlauskis nu ne va salva in prima repriza. Va fi greu, pentru ca nu stiu daca echipa are forta necesara sa revina dupa 0-1 sau 0-2, la pauza" a spus Duckadam la Digi Sport.

Presedintele de imagine al Stelei crede ca Victor Piturca va parasi banca echipei nationale dupa dubla cu Ungaria si Finlanda: "Eu stiam inca de acum doua saptamani ca Victor Piturca va pleca dupa meciul cu Finlanda. Nu era suta la suta confirmata informatia atunci, dar eu cred ca va pleca" a mai spus Duckadam.