Drama lui Banel dupa revenirea in Romania! In ce situatie se afla acum
![Drama lui Banel dupa revenirea in Romania! In ce situatie se afla acum Banel Nicolita Steaua](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/01/02/image_galleries/651149/drama-lui-banel-dupa-revenirea-in-romania-in-ce-situatie-se-afla-acum_1_size6.jpg)
Nicolita e din nou liber de contract dupa numai 6 luni in Cipru, la Aris Limassol!
Banel a fost sunat de Juventus Bucuresti, insa n-ar vrea sa joace pentru o echipa aproape condamnata la retrogradare. Nicolita a trait o experienta similara la ASA Tg. Mures, unde n-a primit niciun ban, dupa alte 6 luni in care a fost patron, antrenor si jucator la Faurei, in liga a 4-a! Banel asteapta in continuare propuneri din strainatate. Daca nu va gasi un club pe placul sau, Banel e gata sa se intoarca si in Liga 1, insa numai la o echipa care sa nu se chinuie in zona play out-ului.
Nicolita, 32 de ani, a trecut in cariera pe la Poli Timisoara, Steaua, St. Etienne sau Nantes. In nationala Romaniei, mijlocasul are 37 de aparitii si un gol marcat. Banel a jucat pentru Romania la Euro 2008.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News