Drama la Craiova! Napoli: "Avem trei luni sa ne salvam de la RETROGRADARE!"

Nicolo Napoli Superliga
Data publicarii: Duminica 13 Martie 2011, 20:23
Data actualizarii: Duminica 13 Martie 2011, 20:25

Timisoara 4-0 Craiova / Nicolo Napoli e convins ca poate scapa echipa de la retrogradare, desi aceasta se afla la un singur punct de Branesti, locul 15.

"Prima jumatate a meciului a fost echilibrata, ne-am creat ocazii de gol. Stiam ca infruntam o echipa puternica, mai ales la fazele fixe, o echipa puternica din punct de vedere fizic. Am luat trei goluri din patru din faze fixe, aceasta a fost problema astazi. Timisoara a meritat victoria astazi, mai ales dupa jocul din a doua repriza si sunt sigur ca va lupta pentru castigarea campionatului. Multi jucatori foarte buni, nu au pierdut niciun meci de la inceputul campionatului. A fost o atmosfera frumoasa pe stadion, si in anii trecuti cand am venit aici mi-a placut, iar acum Timisoara are o echipa foarte buna, cu un joc care place publicului", a declarat Nicolo Napoli la finalul partidei.

Napoli considera ca echipa sa este putin demoralizata: "Fratii Costea au facut tot ce au putut astazi, dar am suferit la fazele fixe. Ca joc, cred ca am creat probleme in prima repriza, 30 de minute am jucat bine, dar apoi au venit golurile si asta a fost. E pacat, dar mergem inainte, urmeaza un meci foarte important pentru noi, avem nevoie de puncte pentru a evita retrogradarea. Echipa e putin demoralizata, e normal, dar asta e situatia. Am fost suparat la final pe o decizie a arbitrului, nu pe vreunul din jucatorii mei. Nu-i avem pe Barboianu si Gaman, dar avem un lot bun cu care incerca sa luptam, obiectivul echipei pentru aceste trei luni este evitarea retrogradarii", a mai spus antrenorul Universitatii Craiova.