Doi jucători de la FCSB, "mitraliați" după meciul cu Petrolul: "Cred că a făcut entorsă / Zi-mi ceva făcut de el"

FCSB Baba Alhassan Basarab Panduru David Miculescu Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:55
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:56

FCSB a învins Petrolul Ploiești, scor 1-0, iar liderul s-a distanțat la 13 puncte față de a doua clasată, Rapid, care are un meci în minus.

Meciul a fost decis de autogolul lui Valentin Țicu, din minutul 46. Căpitanul Petrolului a trimis în propria poartă după o centrare a lui Florinel Coman pentru Luis Phelipe.

Basarab Panduru: "Alhassan cred că a făcut entorsă, d-aia a fost schimbat. Miculescu a făcut ceva?"

• La pauză, FCSB a făcut trei schimbări. Au ieșit Baba Alhassan, Octavian Popescu și David Miculescu, iar în locul lor au intrat Mihai Lixandru, Eduard Radaslavescu și Luis Phelipe.

Întrebat despre schimbările de la pauză, Basarab Panduru spune că FCSB a procedat corect înlocuindu-i pe Baba Alhassan și David Miculescu. Fostul internațional i-a criticat pe ambii pentru evoluția din prima repriză a meciului cu Petrolul, pe ghanez chiar ironizându-l pentru un șut modest expediat spre poartă în minutul 27.

"Baba trebuia schimbat. N-ai cum să... nici n-ai cum să tragi șutul ăla. Trage de la 16 metri un șut... cred că a făcut entorsă, d-aia l-a schimbat. N-ai cum să tragi așa. Trebuia schimbat!

Miculescu trebuia schimbat. Bine, mă gândesc și cum gândește Gigi. El se uită la meci, ce vede? Baba trebuia, Miculescu trebuia. Octavian Popescu nu știu dacă trebuia schimbat. Mai degrabă nu la pauză. Miculescu a făcut ceva? Zi-mi ceva făcut de Miculescu", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

După victoria cu Petrolul, FCSB a ajuns la 64 de puncte, cu 13 peste Rapid, care joacă luni împotriva Universității Craiova.

În ultima etapă din sezonul regulat, FCSB va înfrunta Rapid, pe Arena Națională, sâmbătă, de la ora 20:00.