FOTO Dinamo a făcut show la Săftica în meciul amical cu CS Tunari! Goluri cu nemiluita, două debuturi la ”câinii” lui Ovidiu Burcă și căpitan-surpriză

Dinamo CS Tunari Lucas Alves de Araujo Ovidiu Burca Razvan Began Superliga
Data publicarii: Sambata 09 Septembrie 2023, 13:44
Data actualizarii: Sambata 09 Septembrie 2023, 13:55

Partida se joacă în spatele "porților închise" din Baza Săftica.

UPDATE Dinamo - CS Tunari (Liga 2) 7-0!

Au marcat: D. Irimia (42), Politic (52), Bani (60), Goncalo Gregorio (72), Borcea (85), Țîră (88), Bordușanu (108 - din penalty)

* S-au jucat două reprize a câte 60 de minute. La pauză, Ovidiu Burcă a schimbat întreaga echipă.

Știrea inițială

Meciul amical Dinamo - CS Tunari se joacă de la ora 12:00, în spatele "porților închise" din Baza Săftica, a anunțat gruparea ”câinilor”.

Ovidiu Burcă aliniază un prim ”unsprezece” în care debutant și căpitan este fundașul central brazilian Lucas, pe numele întreg Lucas Alves de Araujo ”Lucão”, fost la Corinthians, Atletico Paranaense (în țara natală), Lucerna (Elveția), Al-Tai (Arabia Saudită), Lamia (Grecia), Al-Nasr (Emiratele Arabe Unite) sau Portimonense (Portugalia).

La debutul pentru Dinamo se află și portarul Răzvan Began.