CA LA TEATRU!!! Unirea 4-4 Dinamo! Vezi fazele meciului!

Dinamo Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Martie 2010, 21:55
Data actualizarii: Duminica 28 Martie 2010, 21:58

Dinamo si Unirea au oferit THRILLERUL sezonului! Un 4-4 super spectaculos, dupa care Unirea si Dinamo nu reusesc sa prinda primul loc in Liga I.

Inceput INCREDIBIL de meci intre Unirea si Dinamo. 4 goluri au fost date in 10 minute in cel mai bun inceput de meci din acest campionat.

Onofras a deschis scorul dupa doar 2 minute, dupa o eroare in apararea lui Dinamo. GAFA ETAPEI a fost facuta de Bruno Fernandes in minutul 6, care si-a dat un autogol ca Banel cu Real Madrid (voteaza aici care autogol a fost mai tare). Dinamo a preluat apoi conducerea in minutul 8, prin Andrei Cristea, pentru ca Semedo sa egaleze in minutul 10.

Rerpriza a doua a inceput la fel de tare. Dinamo a reusit sa marcheze prin Torje in minutul 48. Un penalty facut de portarul Tudor a facut ca scorul sa devina 4-2 pentru Dinamo in minutul 64. Omul minune al Unirii a fost Bilasco. A marcat dintr-un penalty facu de Dolha in minutul 68. La acea faza, Dolaha s-a rupt si Curca a intrat in locul sau. Curca a inCurcat-o in minutul 94, cand a luat gol tot de la Bilasco.

Echipele de start:

Unirea Urziceni: Tudor - Brandan, Fernandes, Galamaz, Maftei - Frunza, Apostol, Ricardo Gomes, Semedo - Bilasco, Onofras

Dinamo: Dolha - Molinero, Moti, Zivny, Pulhac - Torje, N'Doye, Bostina, Alexe - Marius Niculae, Andrei Cristea

FAZELE MECIULUI

Min 94. GOL UNIREA 4-4! Bilasco marcheaza cu capul din 6 metri!
Min 84.
Sut Adrian Cristea de la 25 de metri, respinge Tudor.
Min 83.
Sut N'Doye de la peste 30 de metri, Tudor respinge in corner.
Min 82.
Intra Rus, iese Bostina la Dinamo.
Min 81.
Rusescu trimite cu capul din 6 metri, Curca respinge in corner. Mingea e reluata din corner de Maftei, dar se duce peste poarta.
Min 80.
Rusescu trage de la 20 de metri, Curca are prima interventie sigura pentru el in acest meci.
Min 77.
Sut al lui Frunza, mingea e deviata in corner.
Min 76.
Semedo centreaza, Curca intervine gresit, Raul Rusescu cere un penalty dupa o interventie a portarului dinamovist la el in 6 metri, insa centralul nu acorda nimic.
Min 75.
Iese Alexe, intra Adrian Cristea.
Min 74.
Raul Rusescu trage de la 25 de metri, Curca respinge gresit.
Min 71.
GOL UNIREA 3-4! Bilasco marcheaza din penalty pentru Unirea!
Min 68.
Dolha s-a accidentat la faza penaltyului. Curca va apara in locul sau.
Min 67.
Dolha il faulteaza pe Bilasco in careu! Unirea are penalty!
Min 65.
Iese Onofras, intra Raul Rusescu la Unirea!
Min 64. GOL DINAMO 2-4! Andrei Cristea transforma penaltyul si reuseste dubla!
Min 63.
Daniel Tudor il faulteaza pe Andrei Cristea in careu, centralul da penalty, dar nu si avertisment pentru jucator.
Min 62.
Onofras centreaza la coltul scurt, Dolha e pe faza si retine.
Min 59.
Ricardo Gomez primeste un galben.
Min 55.
Galamaz vede un cartonas galben. El al doilea al meciului, Moti a fost avertizat in prima repriza.
Min 53.
Alexe trage de la distanta, apara Tudor.
Min 48. GOL DINAMO 2-3! Torje marcheaza cu un sut la coltul lung din interiorul careului. Brandan nu a reusit sa-l blocheze la timp, iar Tudor nu a intervenit prea sigur la minge.
Min 46.
A inceput repriza secunda
Min 45.
FINAL DE REPRIZA
Min 39.
Molinero intra dur la Frunza, insa centralul partidei decide ca nu a fost nimic.
Min 37.
Onofras trage din unghi pe poarta lui Dolha, portarul dinamovist retine.
Min 32.
Primul galben al meciului il vede Moti! Fundasul a ajuns la 8 galbene in acest sezon. La primul "galben" vazut intr-un meci viitor va fi suspendat. Dinamo nu mai poate depinde pana in vara pe Lucian Goian si Grigore, accidentati.
Min 24.
Frunza trage de la marginea careului, mingea este blocata excelent de fundasii dinamovisti.
Min 22.
Bostina rateaza poarta cu un sut de la 27 de metri.
Min 17.
Torje trage de la 18 metri foarte puternic, mingea se duce in bara, apoi cade chiar in fata liniei portii.
Min 14.
Sut Andrei Cristea de la 16 metri, apara portarul Tudor.
Min 10.
  GOL UNIREA 2-2! Semedo egaleaza cu un sut de la 20 de metri la coltul lung.
Min 9.
Bilasco trimite o lovitura de cap de la marginea careului, mingea se duce sub bara, de unde scoate perfect Dolha.
Min 8. GOL DINAMO 1-2! Andrei Cristea marcheaza cu un sut de la 18 metri la coltul scurt.
Min 6. GOL DINAMO 1-1! Bruno Fernandes isi da autogolul anului. De la marginea careului a incercat sa-i paseze lui Tudor, insa mingea s-a dus langa bara la coltul lung.
Min 4.
Sut Frunza de la aproape 30 de metri, peste poarta lui Dolha.
Min 2. GOL UNIREA 1-0! Onofras deschide scorul cu un sut de la 11 metri, dupa o pasa a lui Brandan.