"DEZASTRU!" Dinamovistii au dezamagit inaintea meciului cu Steaua. Ce spune Stoican despre gafele lui Cioinac

Dinamo Flavius Stoican Viitorul Constanta Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Februarie 2014, 16:24
Data actualizarii: Duminica 23 Februarie 2014, 16:25

► Duminica, LIVE la Sport.ro: 19:00 Special "ZI CU MUTU"

Dinamo ofera prima surpriza din 2014, 1-2 in Stefan cel Mare cu Viitorul Constanta. Tanarul Cioinac a avut un debut de cosmar: si-a dat autogol si a provocat penalty in minutul 89. Stoican spune ca il va incuraja pe omul adus de la Fortuna Poiana Campina si e convins ca situatia va fi diferita saptamana viitoare cu Steaua

"Am primit 2 goluri din doua situatii care nu anuntau mare lucru. Important e ca in aceste momente sa ii ridici moralul jucatorului care a gresit, e usor sa ii faci rau unui jucator cand se afla intr-o situatie declicata. El sufera cel mai mult, si noi alaturi de el. Capul sus, trebui sa-l incurajam, avem nevoie de el. De ce fiu aratat cu degetul? Eu sunt primul care ii ajut pe jucatori. Nimeni nu prevestea acest rezultat, am avut sperante 80 de minute.

Dar s-a intamplat acest dezastru pentru noi. La greu se cunosc caracterele puternice, sunt increzator ca putem face un meci bun cu Steaua, dar toata lumea o sa fie alaturi de noi. Important e sa avem rezultate si sa ii facem fericiti pe acesti suporteri minunati, ei au mereu incredere in noi. Ne doream sa avem o victorie in aceste momente, am jucat bine, toti jucatorii sunt vinovati, nu pot sa arat cu degetul pe cineva anume", a declarat Flavius Stoican la Dolce.