Derby de subsol: Dacia Mioveni 0 - 1 UTA

Data publicarii: Duminica 16 Decembrie 2007, 15:12
Data actualizarii: Duminica 16 Decembrie 2007, 15:12
UTA ISI REVINE

UTA Arad a incheiat anul 2007 cu o victorie in Liga I, dupa ce a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Dacia Mioveni. UTA Arad a deschis scorul in minutul 70, prin Cristian Todea, care a marcat de la opt metri putin lateral-dreapta, dupa o combinatie cu Mircea Ilie.

Dacia Mioveni a evoluat cu un jucator mai putin ultimul sfert de ora, dupa ce Liviu Negoita a fost eliminat in minutul 75, dupa un atac violent la Hidisan.