Denis Alibec dezvăluie: „Mi-a spus că e mândru că a fost antrenorul meu”

Denis Alibec Farul Constanta Marius Sumudica Superliga Denis Alibec
Data publicarii: Luni 29 Mai 2023, 16:28
Data actualizarii: Luni 29 Mai 2023, 16:27

Denis Alibec se află la Farul Constanța din iulie 2022.

Fotbalistul și-a trecut în CV titlul de campion cu Farul Constanța, după un sezon excepțional. Denis Alibec a lipsit însă de la ultimele două partide ale echipei de la malul mării în campionat, din cauza unei suspendări.

Denis Alibec dezvăluie: „Mi-a spus că e mândru că mi-a fost antrenor”

Denis Alibec a remarcat faptul că Marius Șumudică l-a felicitat după ce a câștigat Superliga României alături de Farul Constanța și că antrenorul român de la Al-Raed a spus cât de mândru e că i-a fost antrenor.

„Şumudică şi Hagi se aseamănă la caracter. Sunt foarte apropiaţi de jucători, ştiu să facă o echipă să dea totul pe teren şi să joace şi pentru ei. Am vorbit cu el (n.red. Şumudică), era foarte fericit. Mi-a spus că e mândru de mine şi că e mândru că mi-a fost antrenor”, a spus Denis Alibec, potrivit Fanatik.

CFR Cluj - Farul Constanța 1-2

Ardelenii au deschis scorul în minutul 15, grație reușitei lui Bîrligea. Farul Constanța a restabilit egalitatea, în minutul 42, prin Louis Munteanu, care a ratat un penalty în minutul 45 al meciului.

Dar chiar și așa, nouarul lui Gică Hagi și-a spălat păcatele și a adus victoria echipei de la malul mării în repriza secundă, în minutul 62. 2-1 s-a terminat în favoarea constănțenilor, iar Farul a părăsit actuala stagiune ca o adevărată campioană.