Gigi Becali a comentat conflictul Gică Hagi - Dan Petrescu, de la finalul meciului CFR - Farul

CFR - Farul Dan Petrescu Gica Hagi Gigi Becali Superliga Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 29 Mai 2023, 16:15
Data actualizarii: Luni 29 Mai 2023, 16:14

Cele două echipe s-au înfruntat în ultima etapă a play-off-ului din Superligă, scor 1-2.

La finalul partidei, Dan Petrescu a răbufnit pe teren și a avut un clinci verbal cu Zoltan Iasko, dar s-a certat și cu jucătorii Farului - DETALII AICI.

Gigi Becali, patronul FCSB, a vorbit despre incidentele de la finalul partidei CFR Cluj - Farul Constanța și a remarcat faptul că e convins că oficialii formației de la malul mării nu sunt supărați pe Dan Petrescu.

„Gică a meritat titlul și uitați ce meci au făcut băieții lui și la CFR. Bravo lui Hagi. Dan Petrescu a fost prea nervos după meci, dar sunt sigur ca Hagi și Gică Popescu nu au plecat supărați pe el din Cluj.

Ei între ei sunt ca frații, iar ăsta e Dan Petrescu. Nu îi place să piardă, dar mai ales nu îi place să piardă în fața celor doi Gică”, a spus Gigi Becali, potrivit ProSport.

CFR Cluj - Farul Constanța 1-2

Ardelenii au deschis scorul în minutul 15, grație reușitei lui Bîrligea. Farul Constanța a restabilit egalitatea, în minutul 42, prin Louis Munteanu, care a ratat un penalty în minutul 45 al meciului.

Dar chiar și așa, nouarul lui Gică Hagi și-a spălat păcatele și a adus victoria echipei de la malul mării în repriza secundă, în minutul 62. 2-1 s-a terminat, iar Farul a părăsit actuala stagiune ca o adevărată campioană.