Debutul lui Soava: Universitatea Craiova 2-0 Sportfreunde!

Florin Costea Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 17:15
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 17:18
Univeristatea Craiova a debutat cu o victorie in pregatirea pentru returul Ligii I, dupa ce a invins pe Sportfreunde Siegen cu 2-0, in primul meci amical din acest an, disputat in cantonamentul din Antalya.

Jocul a avut loc pe ploaie, din aceasta cauza intre reprize fiind o pauza de doar 3 minute.

Pentru olteni a marcat Costea in prima repriza si Tanasa in cea de-a doua, meciul fiind dominat in intregime de elevii lui Napoli, cu multe suturi pe poarta nemtilor, si chiar si cu o bara pentru debutantul Soava.

Universitatea Craiova a evoluat in prima repriza in urmatoarea formula: Lung - Dananae, Gaman, Stoica, Rose - Prepelita, Dilevski, Soava, Fl. Costea - Dina, M. Costea. In repriza a doua, pentru echipa craioveana au evoluat: Merlier - Barboianu, Gaman, Barbu, Soava - I. Popescu, Prepelita, Ologu - M. Costea, Tanasa, Craciun.