VIDEO SENZATIE! Florin Costea e noul numar 7 al Stelei: Dubla NEBUNA la debut si pasa de gol! Steaua 7-0 Tunari Vezi golurile lui Costea

Data publicarii: Miercuri 31 August 2011, 20:36
Data actualizarii: Miercuri 31 August 2011, 20:41

Florin Costea a marcat la debutul pentru Steaua in amicalul cu Tunari.

ECHIPA DE START: Stanca - Martinovici, Gardos, Geraldo, Lupu - Bicfalvi, D. Popa - Prepelita, Rusescu, Fl. Costea - M. Costea

5 minute i-au fost de ajuns lui Florin Costea sa marcheze primul gol pentru Steaua. "Briliantul" adus de la Craiova a reusit sa inscrie primul sau gol chiar la meciul de debut, amicalul cu Tunari disputat la Buftea.

Florin Costea, care poarta numarul 7 la Steaua, a deschis scorul in minutul 5, iar Martinovic l-a majorat la 2-0 un minut mai tarziu. In minutul 15, Florin Costea a reusit dubla, din pasa lui Martinovic. Florin Costea a reusit si o pasa de gol in minutul 22, pentru Rusescu, pentru ca fostul atacant de la Urziceni sa reuseasca si el dubla in minutul 35. La pauza, Steaua a avut 5-0 cu Tunari. Tatu a marcat primul gol din repriza secunda si a dus scorul la 6-0. Si Lupu a marcat pentru Steaua cu Tunari, pustiul a dat golul 7, ultimul al meciului.

"Fizic, Florin Costea nu mai are niciun fel de problema. El acuza o stare de oboseala, din cauza ca s-a pregatit suplimentar. A vrut sa ramana in cantonament sa se pregateasca, desi nu facea parte din primul 11. Rar mi-a fost dat sa vad jucator talentat ca el. Daca s-a recuperat fizic pana acum, important e sa-si recupereze si forma sportiva" - a spus MM Stoica la digisport.