VIDEO Daniel Bîrligea s-a filmat pe Giulești după ”tripla” istorică împotriva Rapidului: ”Hai CFR!”

daniel birligea Rapid - CFR Cluj Superliga Superliga Daniel Bîrligea / Sursa: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 10:58
Data actualizarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 10:57

CFR Cluj i-a predat Rapidului o lecție de fotbal în Giulești.

Cele două echipe s-au confruntat în etapa cu numărul trei din play-off-ul Superligii României. La capătul celor 90 de minute, CFR Cluj a câștigat cu 4-1.

Daniel Bîrligea a înscris o ”triplă” istorică în Giulești (DETALII AICI) și s-a filmat imediat după meci, menționând că îi așteaptă pe fani și la confruntarea cu FCSB.

Ardelenii vor întâlni liderul duminică, 14 aprilie, de la ora 21:00, pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia

”Bună seara, CFR-iști! Sunt foarte fericit că am reușit să marchez de trei ori și vă mulțumesc pentru susținere. Pentru toți cei care ați crezut în noi și veți crede în continuare, vă așteptăm duminică, la meci (n.r. meciul cu FCSB, viitoarea adversară a CFR-ului), la stadion.

Haideți să luptăm toți împreună! Hai CFR!”, a spus Daniel Bîrligea în videoclipul postat pe contul său oficial, dar și pe al celor de la CFR Cluj.

Daniel Bîrligea a înscris de trei ori pe Giulești: în minutul trei, minutul opt și minutul 37. Cristi Manea a dus scorul la 4-1 în minutul 45+1, iar Albion Rrahmani a micșorat diferența pe final, în minutul 81.

În urma victoriei, CFR Cluj a devansat-o pe Universitatea Craiova și ocupă acum poziția a doua în clasament cu 31 de puncte, fiind la șapte lungimi în spatele liderului FCSB.

Neluțu Varga exultă după victoria din Giulești: ”CFR Cluj nu a murit”

”Sunt foarte foarte fericit și le mulțumesc băieților pentru reacția de după înfrângerea de la Hunedoara. S-a văzut că era nevoie să fac un șoc. Poate mulți m-au criticat. Nu vreau să vorbesc de titlu.

Dar este o seară frumoasă, CFR Cluj nu a murit. ADN-ul de campioni este acolo. Am arătat ca o echipă care se poate bate la titlu. Acesta este ADN-ul creat la CFR Cluj, pe care toți l-ați uitat”, a spus Neluțu Varga, potrivit Fanatik.