Dinamo, prima victorie in trei etape: U Cluj 1-2 Dinamo! Doua penaltyuri acordate usor si un gol controversat din offside!

Superliga
Data publicarii: Sambata 22 Septembrie 2012, 20:52
Data actualizarii: Sambata 22 Septembrie 2012, 23:24

U Cluj 1-2 Dinamo | Dinamo a batut in deplasare de la U Cluj. Teo Craciunescu a dictat usor doua penaltyuri. Primul pentru U Cluj si al doilea dupa o cadere in careu a lui Danciulescu. Golul doi al lui Dinamo a venit dupa un offside de un metru.

Min 89: Se anunta 5 minute de prelungiri. Finalul de meci ii prinde pe jucatorii lui Dinamo in atac.
Min 83: Dinu scapa singur cu portarul lui Dinamo dar suteaza pe langa poarta. OCAZIE MARE pentru U Cluj
Min 78: Dulca a facut toate cele trei schimbari. Dos Santos a iesit pentru a-i face loc lui Nicola. Popa a intrat in locul lui Draghici.
Min 76: Bonetti il schimba pe Tucudean cu Alexe. Cu cateva minute inainte, Filip a intrat in locul lui Curtean.
Min 63:GOOOOL Dinamo! Curtean inscrie dupa o faza lucrata de Luchin! Reluarile arata ca jucatorul lui Dinamo se afla in offside!
Min 59: Draghici ii paseaza lui Dos Santos care suteaza frumos pe poarta. Naumovski  retine fara probleme
Min 55: Nica ii paseaza lui Curtean insa sutul lui trece pe langa poarta
Min 53: Balauru prinde sutul lui Tucudean
Min 45: Lovitura libera periculoasa pentru Dinamo. 4 dinamovisti se pregateste sa execute.Catalin Munteanu isi ia elan insa executa in zid. Teo Craciunescu flueira finalul primei reprize.
Min 36: Ciupe nu il poate bloca pe Tucudean care centreaza perfect in careu. OCAZIE pentru Dinamo dupa o lovitura a lui Boubacar
Min 27: Dinu ii paseaza lui Gheorghe care suteaza mult peste poarta
Min 23: GOOOOOL Dinamo! Danciulescu inscrie din penalty!
Min 22: Craciunescu dicteaza inca un penalty. Danciulescu cade usor in careu dupa ce se loveste de un fundas al lui U.
Min 21: Draghici incearca o pasa catre Dos Santos. Fundasii lui Dinamo ezita insa reusesc sa indeparteze pericolul.
Min 16: Draghici scapa singur cu pulhac. Portarul lui Dinamo iese in intampinare. Atacantul de la U Cluj cade in careu insa arbitrul nu dicteaza nimic.
Min 12: Luchin incearca sa profite de o centrare din lovitura libera care a aterizat in careul celor de la U Cluj. Dinamovistul nu reuseste sa suteze.
Min 9: GOOOOOOL U Cluj! Dinu il invinge pe Naumovski!
Min 8: Craciunescu dicteaza penalty dupa o interventie a lui Pulhac in fata lui Viorel Dinu! Jucatorii lui Dinamo protesteaza.
Min 7: Curtean incearca sa treaca de fundasii lui U Cluj insa isi prelungeste prea tare mingea si pierde atacul.
Min 3: U Cluj incepe in forta si obtin o lovitura libera la 20 de metri de poarta. Draghici executa mult pe langa poarta.

Dinamo are meci greu in aceasta seara cu U Cluj. Echipa lui Dario Bonetti are un start slab in aceasta editie de campionat. In 7 etape au strans doar 3 puncte si sunt pe locul 9. U Cluj nu sta nici ea mai bine. Echipa Anei Maria Prodan are trei victorii, doua egaluri si trei infrangeri.

DINAMO: Naumovski - Nica, Luchin, D. Grigore, Pulhac - Matei, C. Munteanu, Boubacar, Curtean - Dănciulescu, Ţucudean

Rezerve: Bălgrădean, Rus, Scutaru, Filip, Alexe, Galchev, A. Cristea

U CLUJ: Balauru - Ciupe, Erico, Christou, V. Lupu - Dos Santos, Pătraşcu, Muzac, V Gheorghe, Dinu - Drăghici

Rezerve: Matache, Adi Popa, Szilagyi, Alex Braz, Cleiton, Nicola, Krumov

Arbitri: T. Crăciunescu, Ov. Artene, S. Stoianof