FOTO ȘI VIDEO Dan Petrescu n-a mai rezistat! Direct la vestiare după golul 3 + scos de pe teren de Panin!

Data publicarii: Luni 01 Mai 2023, 21:33
Data actualizarii: Luni 01 Mai 2023, 21:32

Dan Petrescu, antrenorul lui CFR Cluj, a avut o criză de nervi în timpul meciului cu Rapid, din Giulești.

Primul moment în care Petrescu a izbucnit s-a petrecut în minutul 31. Ermal Krasniqi a scăpat într-o poziție periculoasă în flancul stâng, a vrut să intre în interior, însă Răzvan Onea a venit tare din spate și l-a luat pe sus pe fotbalistul kosovar în momentul centrării.

Marcel Bîrsan nu a dictat nici măcar lovitură liberă pentru CFR Cluj, fapt ce i-a provocat o adevărată criză de nervi lui Petrescu. Antrenorul campioanei a depășit linia de margine, intrând în terenul de joc și protestând vehement. Cel care l-a calmat și a încercat să-l tragă din zona respectivă a fost Cristi Panin, team manager-ul campioanei.

Marcel Bîrsan a intervenit și i-a acordat cartonașul galben lui Dan Petrescu, însă lucrurile nu s-au oprit aici. Marko Dugandzic a marcat pentru Rapid și a stabilit scorul pauzei în minutul 45+2, moment în care antrenorul lui CFR Cluj a plecat direct la vestiare.

Petrescu nu a mai așteptat ca jocul să se reia. La fel a procedat și în finalul meciului cu Sepsi, din Cupa României (0-3), când a mers la vestiare înainte de fluierul arbitrului.