Ce GHINION! Atacantul pe care Dinamo l-a luat in aceasta iarna sa-l faca GOLGHETER si-a fracturat clavicula in min. 90 al meciului cu TSKA!

Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Februarie 2012, 20:32
Data actualizarii: Miercuri 08 Februarie 2012, 21:13

Dinamo 2-1 TSKA Sofia | Doar 15 minute a jucat Markus in amicalul cu TSKA Sofia. Atacantul adus de Dinamo in aceasta iarna de la Bihor a iesit accidentat in minutul 90.

Cristi Borcea a anuntat ca Markus a fost transportat la spital, imediat dupa terminarea meciului.

"Se pare ca Markus a suferit o fractura de clavicula.", a declarat presedintele executiv de la Dinamo.

Adrian Markus, in varsta de 19 ani, s-a accidentat la un duel pentru balon in minutul 90 al meciului cu TSKA Sofia si a fost inlocuit cu Tucudean.

Dinamo a castigat meciul in fata bulgarilor de la TSKA, scor 2-1, in finala turneului amical Taurus Cup, meci intrerupt patru minute in urma unei batai intre jucatorii celor doua echipe.

In minutul 80, Laurentiu Rus l-a faultat dur pe Michel Platini, iar brazilianul a rispostat lovindu-l cu piciorul in spate pe fotbalistul roman aflat la pamant. Jucatorii celor doua echipe s-au repezit la locul incidentului creandu-se o invalmaseala, in care Platini l-a lovit puternic, cu pumnul in figura, si pe fundasul dinamovist Dragos Grigore. Arbitrul i-a eliminat pe Platini si pe Rus, dar cei doi au putut fi inlocuiti.

Sursa: Mediafax