Cristea si Zicu, pusi la ZID: "Sa se ceara afara singuri!"

Data publicarii: Duminica 21 Martie 2010, 17:32
Data actualizarii: Duminica 21 Martie 2010, 18:04

Otelul 2-3 Dinamo | Dinamo a castigat la Galati, insa nu toate problemele au fost rezolvate in Stefan cel Mare. Sefii ii pun la zid pe Adrian Cristea si pe Zicu, considerati principalii responsabili pentru revenirea celor de la Otelul in repriza a doua.

â–ºTurcu: "Zicu si Cristea sunt primii la salarii si ultimii pe teren"

Cristea Borcea il ataca si el pe Zicu pentru prestatia modesta din meciul cu Otelul. "A doua repriza am suferit, am avut emotii, dar nu a fost 11 metri la Moti. Nu am mai atacat nimic dupa ce a intrat Rus.

E o victorie foarte importanta, aici a luat bataie CFR si nu prea a castigat nimeni. Nu ma gandesc la event, obiectivul nostru este sa jucam intr-o cupa europeana. E un meci foarte important. Alexe e de mare perspectiva, e bine cam e modest, asta il va ajuta sa nu pateasca precum Zicu sau Adrian Cristea.

Zicu ar trebui sa se uite in oglinda sau sa vada ultimele meciuri. Eu m-as da accidentat pina la finalul campionatului daca as fi in locul lui", a zis Borcea

Nici Vasile Turcu nu este mai bland cu cei doi jucatori, despre care spune ca sunt primii cand vine vorba de bani si ultimii cand vine vorba de joc.
"Am castigat, insa in repriza a doua am jucat in 7. Daca intri sa joci 20 de minute trebuie sa dai totul pe teren. Nu vreau sa mai comentez, insa aveam 2-0 la pauza si am terminat cu emotii. Sunt multumit de rezultat, dar nu de jocul din a doua repriza. nu stiu ce se intampla cu Cristea si Zicu.

Ma asteptam la multe de la ei, insa ei stiu cel mai bine. Probabil nu mai vor sa joace in Stefan cel Mare. Nu e exclus sa plece din vara la felul in care se comporta. Nu poti sa iti bati joc de colegii tai. Lipsa de atitudine. Lasa-te frate daca nu ai chef! Pai ce dracu?! Probabil sunt nemultumiti. La salarii am vazut ca sunt primii, la prime sunt primii, ei nu se uita la Alexe, are sub 5000 pe luna. O sa ii vina randul si lui, asta e clar", a declarat Turcu la Fanatik Show.