"Cred că îl băteam dacă nu intra!". Reacția amuzantă a lui Denis Alibec despre Adrian Mazilu

Denis Alibec Adrian Mazilu Farul Constanta Rapid Bucuresti Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Martie 2023, 23:34
Data actualizarii: Sambata 11 Martie 2023, 23:34

Farul Constanţa a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 2-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 30-a a Superligii de fotbal, ultima a sezonului regulat.

Rapid a deschis scorul prin Antonio Sefer (minutul 14), după ce Ionuţ Larie şi Dragoş Nedelcu s-au încurcat reciproc în marginea careului propriu. Liderul a egalat prin Andrei Artean (minutul 21), cu o lovitură de cap, la centrarea lui Andrei Borza.

Golul victoriei echipei antrenate de Gheorghe Hagi a fost înscris de Adrian Mazilu (minutul 50), portarul Horaţiu Moldovan scăpând în poartă mingea trimisă de tânărul jucător constănţean.

Denis Alibec a glumit pe seama lui Adrian Mazilu

După victoria cu Rapid, Denis Alibec a vorbit despre evoluția echipei și despre faptul că au încheiat sezonul regulat pe primul loc, dar și despre forma foarte bună prin care trece Adrian Mazilu, cel care a marcat golul victorios.

"Mă bucur că am reușit să terminăm campionatul pe primul loc. Urmează zece finale și sper să le câștigăm pe toate. Am vrut să ne luăm revanșa pentru meciul din tur, când ne-au dominat. Am dat totul pe teren. Important este că am câștigat și am luat cele trei puncte.

Nu contează cine marchează sau dacă nu se dă gol din pasele mele. Sper să marchez și eu la următoarele meciuri.

Mereu am fost altruist, nu am vrut să marchez doar eu. Îmi place aici, îmi plac suporterii, îmi place grupul, sunt aproape de familie, de aceea mi-am prelungit contractul.

Nu ne gândim acum așa departe (n.red. la câștigarea campionatului). Trebuie să luăm fiecare meci în parte, să jucăm la fel cum am jucat azi și cred că ne putem bate la campionat.

Va fi un play-off foarte greu, frumos, toate echipele se vor încurca reciproc, sperăm să le ocolim și să rămânem pe primul loc.

Mă bucur pentru Mazilu că a marcat din nou. Cred că îl băteam dacă nu intra mingea în poartă. Glumesc, îi doresc să o țină tot așa", a spus atacanul.