CRAIOVA 1-0 ASTRA! Oltenii se mentin la 4 puncte de CFR Cluj! Koljic a marcat golul decisiv in minutul 18!

Duminica 10 Martie 2019, 19:36

Comentam impreuna toate fazele din partida CRAIOVA - ASTRA pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

LIVE CRAIOVA - ASTRA 1-0

Fazele cheie:

-FINAL-

Min 79. Risto Radunovic primeste direct cartonasul rosu. Radunovic l-a faultat pe Barbut in pozitie de ultim aparator.

-PAUZA-

Min 32. Ciocnire violenta intre Bejan si Koljic! Jucatorul Astrei sangereaza dupa un duel aerian!

Min 18. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CRAIOVA! Koljic deschide scorul dupa o serie de erori in defensiva Astrei.

Echipele de start:

Craiova: Pigliacelli - Bancu, Tiago Ferreira, Kelic, Martic - Cicaldau, Mateiu - Draghici, Mihaila, Barbut - Koljic
Rezerve: Popescu, Donkor, Dimotrov, Briceag, Bic, Carlos Fortes, Andrei Cristea

Astra: Lazar - Radunovic, Bejan, Cestor, Butean - V.Gheorghe, Romario, Mrzljak, Begue - Llullaku, Zoua

Rezerve: Hambo, Moise, Balaure, Rosu, Biceanu, Erico, Miguel Santos

Craiova - Astra, ora 20:30, este primul meci tare al actualei editii de play-off.

Craiova vrea sa-si ia revansa dupa infrangerea suferita tot pe teren propriu, saptamana trecuta, in ultima etapa a sezonului regulat. Atunci, Astra a castigat cu 2-1 in Banie.

In turul sezonului regulat, Craiova castiga la Giurgiu cu 3-0.

Oltenii si-au stabilit obiectivul pentru acest sezon: elevii lui Mangia vor campionatul, chiar daca au terminat sezonul regulat la 4 puncte in spatele liderului CFR si la 2 puncte in spatele celor de la FCSB.