Craiova ameninta cu retragerea dupa ce a fost batuta de CFR cu un gol din offside! "Suntem prostii prostilor, cea mai furata echipa!"

CFR Cluj Dominique Kivuvu Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Vineri 03 Decembrie 2010, 23:38
Data actualizarii: Vineri 03 Decembrie 2010, 23:38

CFR 2-1 Craiova | Craiova acuza golul doi al meciului, cand Kivuvu a reluat cu capul dintr-o pozitie clara de offside.

Returul a inceput cu greseli de arbitraj! Dupa incidentele de la Gaz Metan - Branesti, cand arbitrul central nu a acordat penalty la semnalizarea asistentului, si la CFR cu Craiova s-a lasat cu gafe. Kivuvu a marcat golul victoriei dintr-o pozitie de offside.

"Suntem prostii campionatului sau fraierii campionatului. Nu pot sa vrobesc de golul lui Kivuvu care a fost dintr-un offside mare. Ce sa mai vorbim? Cadu nu trebuia eliminat?Un jucator de la CFR a fost avertizat de cinci ori in prima repriza ca sa ia gablen in minutul 93. Craiova e cea mai defavorizata echipa! In tur am avut doua penalty-uri. Etapa trecuta am luat gol din preluare cu mana! Daca DNA nu a facut curatenie ce rost are noi sa facem memorii legate de arbitraj", a declarat Neagoe la finalul meciului de la Cluj.

Presedintele Silvian Cristescu este mai dur si ameninta cu retragerea din campionat. "A fost viciere de rezultat. Avem doua goluri primite din ofsaiduri clare. Culio ataca mingea la primul gol. Rosu la Cadu, in minutul 35, cand loveste cu talpa intentionat... Este rosu clar. La faza cu Wobay, de la 1-1, a fost penalti clar ca la manual.

Unele echipe acum au 10-12 puncte avans avantajate si altele 10-12 puncte mai putin din cauza arbitrilor. Vrem sa ne arbitreze corect. Ce putem sa mai facem, sa ne retragem din campionat. Sa faca CFR campionat propriu.

Ce mai putem face daca arbitrii ne ia la misto. Arbitrajul de azi a facut totul intentionat, a fost viciere de rezultat. Cred ca in acest sezon am fost viciati de cel putin 15 puncte", a spus Cristescu la gsptv.

Captura: Antena 1