Concordia Chiajna, amendata dupa incidentul de la meciul cu Dinamo, cand "cineva de la loja" a furat microfonul statiei de amplificare si a injurat Steaua
![Concordia Chiajna, amendata dupa incidentul de la meciul cu Dinamo, cand cineva de la loja a furat microfonul statiei de amplificare si a injurat Steaua Concordia Chiajna Dinamo Steaua](https://res.sport.ro/assets/sport/2016/03/14/image_galleries/615981/chiajna-2_size6.jpg)
Concordia Chiajna a fost penalizata de Comisia de Disciplina a FRF cu suma de 10.000 lei pentru incidentele de la meciul cu Dinamo, atunci cand de la statia de amplificare a stadionului s-au auzit injuraturi la adresa Stelei.
Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal a decis sa amendeze Concordia Chiajna cu suma de 10.000 RON pentru injuraturile adresata de o persoana necunoscuta la statia de amplificare a stadionului, injuraturi vizand Steaua.
Incidentul a avut loc in minutul 90+1 al partidei Concordia 3-0 Dinamo, din Cupa Ligii.
Clubul ilfovean si-a cerut intre timp scuze pentru incident si a precizat ca "microfonul a fost utilizat de o persoana care nu are legatura cu clubul".
"Acum, Peluza Sud Dinamo si PCH sa strige m... Steaua, m... Steaua", s-a auzit la statia de amplificare a stadionului.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News