CFR Cluj, de neoprit: e neinvinsa de 11 etape in campionat!

Data publicarii: Duminica 21 Octombrie 2007, 20:07
Data actualizarii: Duminica 21 Octombrie 2007, 20:07
CFR CLUJ 2-0 UNIREA URZICENI

CFR Cluj si-a respectat statutul de favorita si a castigat derby-ul cu Chelsea de Ialomita, Unirea Urziceni, scor 2-0. Baietii lui Ioan Andone au ajuns la al 11-lea meci consecutiv fara infrangere in Liga I si sunt, alaturi de Rapid, singura echipa neinvinsa in acest sezon.

Clujenii au deschis scorul in minutul 28, cand suedezul Sandberg a marcat primul sau gol pentru CFR, dupa un corner de pe dreapta. Scorul final a fost stabilit inca din minutul 38, cand Didi l-a invins pe Stelea, dupa o centrare perfecta a lui Semedo. A fost al saselea gol din acest sezon pentru atacantul brazilian al CFR-ului. CFR ramane lider in Liga I, in timp ce Unirea lui Dan Petrescu incaseaza a doua infrangere din acest sezon.

Unirea Urziceni a intrat in teren in urmatoarea formula: Stelea, Gomes, Mehmedovic, Galamaz, Bordeanu, Munteanu, V. Negru, B. Stancu, Paduretu, Bilasco, B. Mara.

CFR Cluj a intrat in teren in urmatoarea formula: Nuno Claro, Tony, Sandberg, Panin, Galiassi, Trica, Culio, Dani, Semedo, Fabbiani, Didi.

Min 28: GOL CFR! Sandberg marcheaza primul gol pentru CFR. Suedezul a inscris cu capul din 5 metri dupa o centrare din corner si l-a invins pe Stelea.

MIn 38: GOL CFR! Al patrulea meci consecutiv in care Didi inscrie pentru clujeni. Brazilianul a inscris cu capul din centrarea lui Semedo