CFR Cluj a invins cosmarul Stelei din Europa: 2-1 cu Maccabi Haifa in cantonamentul din Austria! Cum a aratat echipa lui Rednic:

CFR Cluj Maccabi Haifa Superliga
Data publicarii: Joi 04 Iulie 2013, 09:40
Data actualizarii: Joi 04 Iulie 2013, 18:47

► Stadionul e prea mic! STEAUA - PETROLUL, miercuri 20:45, IN DIRECT ProTV si Voyo.ro! Castiga AICI bilete la SuperCupa!

CFR Cluj a invins miercuri Maccabi Haifa, scor 2-1, in al patrulea meci de pregatire din cadrul stagiului din Austria.

Maccabi Haifa a deschis scorul in minutul 32, prin Simon Abuchatzeir. Clujenii au egalat in minutul 50, prin Batin (penalti), iar in minutul 89 au inscris golul victoriei, prin Tade.

CFR Cluj a inceput jocul in urmatoarea formula: Felgueiras - Velayos, Piccolo, Rada, Camora - Negrut, Sulley Muniru, Djokovic, Robert Maah - Rui Pedro, Obina.

In repriza a doua, pentru CFR Cluj au intrat in teren: Stancioiu - Sepsi, Nicoara, Rada, Costea - Robert Maah, Tade, Djokovic, Rui Pedro - Batin, Obina. Au mai evoluat: Cadu, Edimar, Hora.