Cel mai bogat patron din prima liga vrea sa se retraga! Stoichita: "Dinamo n-a tras la poarta!"

Dinamo Astra Ploiesti Ioan Niculae MIhai Stoichita Superliga
Data publicarii: Luni 26 Iulie 2010, 07:59
Data actualizarii: Luni 26 Iulie 2010, 08:11

Astra 1-2 Dinamo | Dinamo castiga cu scandal prima partida din acest sezon. Ioan Niculae, cel mai bogat patron din prima liga, se gandeste sa se retraga dupa golul primit de echipa sa in minutul 93 de la Adrian Cristea.

"Am jucat bine in prima repriza, dar in partea a doua jucatorii nou introdusi nu s-au ridicat la valoarea titularilor. Felicit arbitrii pentru modul cum s-au achitat de sarcini la acest meci, iar lui Alexandru Deaconu ii multumesc ca m-a eliminat in ultimul minut de joc cand intrasem pe teren impreuna cu alte 30 de persoane.

Arbitrii nostri sunt infailibili, cu costume Armani pe ei, au fata de domni, dar prestatia lor pe teren este tendentioasa. I-am cerut scuze lui Deaconu, pentru ca il cunosc pe tatal lui. Patronul echipei (n.r. - Ioan Niculae) este dezamagit total, asa cum nu l-am vazut niciodata, iar la final l-am auzit spunand ca vrea sa se retraga din fenomen.

Intr-un fel si eu sunt dezamagit, nu atat de jocul nostru cat de felul in care am fost tratati. Asta pentru ca asteptam o schimbare in fotbalul nostru, pe care o anuntam cu surele si trambite la fiecare inceput de sezon, dupa care totul revine la vechile practici. La noi cred ca sistemul este gresit, daca oameni care n-au jucat in viata lor fotbal ajung sa ia decizii in acest sport", a spus Stoichita.

Antrenorul ploiestenilor considera ca Astra a pierdut un meci pe care l-a avut in mana: "Cred ca am pierdut un joc pe care l-am avut in mana. Nu stiu daca Dinamo a tras vreun sut la poarta in prima repriza. Ce a fost a fost, acum trebuie sa ne gandim la meciul de la Bistrita si sa reusim sa-i mobilizam pe jucatori".

Astra Ploiesti a fost invinsa, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), de Dinamo, intr-un meci din prima etapa a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin Lukacs, in minutul 34, dinamovistii inscriind prin N'Doye '78 din penalti si Adrian Cristea '90+3.