Gnohere ramane la Dinamo cel putin pana la iarna! Stelistii au incercat sa-l treaca pe lista UEFA, dar au esuat in ultima clipa

Superliga
Data publicarii: Luni 05 Septembrie 2016, 10:19
Data actualizarii: Luni 05 Septembrie 2016, 15:12

Gnohere a fost aproape sa o tradeze pe Dinamo!

UPDATE: Harlem Grnohere va ramane la Dinamo, dupa ce a fost aproape de un transfer la Steaua! Stelistii au incercat sa-l inscrie pe lista UEFA, insa nu au reusit pana aseara, la ora 00:00, iar mutarea a picat. Dinamo  va face un anunt oficial in cursul acestei zile despre situatia lui Gnohere, golgheterul echipei lui Ioan Andone.

Criticat dur de Ioan Andone dupa amicalul cu Dunav Ruse din Bulgaria, Harlem Gnohere a decis sa-si rezilieze contractul cu Dinamo, anunta Dolce. Atacantul urmeaza sa semneze cu Steaua, echipa care cauta cu disperare un atacant de careu, mai scrie sursa citata. Gnohere a fost unul dintre cei mai buni dinamovisti din acest inceput de sezon, cu 4 goluri marcate in primele 8 meciuri.

"Daca e ca azi, ce fac cu el? Il pun in banca. Are 4 ocazii si nu da un gol? Pai, ce fac cu el?

E foarte periculos sa lucrezi cu jucatori in ultimul an de contract si care nu vor prelungirea. I s-a propus prelungirea de doua ori. A fost un jucator cautat in perioada asta, Qatar, Turcia, Dubai, Spania, l-au cautat, dar nimeni nu a venit cu ceva concret.

El trebuie sa inteleaga ca e jucatorul nostru pana in vara. Trebuie sa dea 20 de goluri si poate sa plece linistit", a spus Ioan Andone.