Bistrita 5-0 Poli Iasi! Comenteaza aici partida!

Gloria Bistrita Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Duminica 16 Mai 2010, 16:00
Data actualizarii: Duminica 16 Mai 2010, 18:08

Gloria Bistrita incheie in forta campionatul, dupa 5-0 acasa cu Poli Iasi.

Golurile au fost marcate de Moraes '4, Muresan '12, '71, Coroian '41 si Bajenaru '90+2 (penalti).

In minutul 4, Bajenaru a centrat de pe partea dreapta, iar Moraes a reluat cu capul de la sase metri, profitand de greseala lui Negru, care nu a iesit la ofsaid alaturi de fundasii oaspetilor.
Muresan a majorat diferenta pe tabela de marcaj in minutul 12, cu un sut pe jos, de la 18 de metri, dupa ce Bajenaru a pasat inapoi, de la marginea careului mare.
Cu patru minute inainte de pauza, Coroian a transformat o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri, lateral stanga: scor 3-0.
In minutul 71, Muresan a mai inscris o data, din careul mic, dupa un corner executat de Hora de pe partea stanga.
Scorul a devenit 5-0 in minutul 90+2, cand Bajenaru a transformat un penalti.
Gloria Bistrita: 22. Albut - 20. Homei, 4. Nastase, 3. Ciuca, 15. Latovlevici - 6. A. Muresan - 24. Hora (23. Mandea '74), 30. Bajenaru, 2. C. Petre (11. Tavares '66) - 7. Coroian (17. Saceanu '58), 10. Moraes. Antrenor: Marius Sumudica.
Politehnica Iasi: 1. Branet - 30. Straut (22. Al. Buhusi '52), 21. Mihajlov, 28. L. Munteanu, 20. Buta - 19. Bersnjak (9. Balba '56), 23. Ad. Ilie - 11. Bujor (15. Tincu '50), 26. Negru, 14. Paun -99. V. Badea. Antrenor: Dumitru Dumitriu.
Cartonase galbene: Ciuca '68 / Paun '75.
Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Iulian Szekely, Costin Florescu (asistenti) - Dan Monea (rezerva).
Observatori: Cornel Cacoveanu, George Ionescu.
La meci au asistat aproximativ 1.500 de spectatori, printre care si cinci suporteri ai formatiei oaspete.