Steaua trage linie dupa Antalya: 2 victorii, 2 egaluri si 1 infrangere! CE CREZI?

Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Februarie 2009, 10:30
Data actualizarii: Duminica 15 Februarie 2009, 14:30
Cu doua victorii si un egal in Spania, Steaua parea in forma. Si totusi, egalul 1-1 din ultima partida cu modestii jucatori muntenegreni de la Rudar Pljevlja din turneul din Antalya lasa un semn de intrebare cu privire la forma cu care stelistii ataca returul campionatului.

Steaua a fost in multe momente dominata de necunoscutii jucatori muntenegreni de la Rudar Pljevlja, care au marcat primii in minutul 65. Jucatorii lui Lacatus s-au trezit repede: in minutul 69 Bogdan Stancu a prins un sut senzational de la 35 de metri, care l-a gasit iesit din poarta pe nefericitul portar muntenegrean.

Steaua a evoluat in urmatoarea formula: Zapata (Cernea '46) - Golanski (Filip '73), Tudose (Baciu '65), Ghionea, Petre Marin - Tiago (Onicas '73) - Szekely, B. Stancu (Pedriel '83), Dayro, Semedo (Abuzatoaie '73) - Kapetanos

Steaua a inceput cu un egal turneul amical din Antalya: 1-1 cu slovacii de la Slovan Bratislava. Cea dea doua intalnire din programul de amicale le-a adus si prima victorie:  1-0 cu Hajduk Split.

Jucatorii lui Lacatus pierdeau primul meci in fata danezilor de la Aalborg, 1-0 si Steaua inregistra primul bilant negativ: doar doua goluri in trei meciuri.

Steaua si-a revenit si a castigat al patrulea amical din Turcia scor 2-1 cu FC Moscova.

Ce impresie ti-a lasat Steaua in urma turneelor amicale? Are sanse anul acesta la titlu? RASPUNDE AICI: