Becali: "In toata lumea, premiezi, nu are nimeni ce sa-ti faca, nici sportiv, nici penal, cand dai prime, elimini coruptia!â€
"In toata lumea, premiezi, nu are nimeni ce sa-ti faca, nici sportiv, nici penal. Penal nu mai spun, e o bazaconie, n-ai cum s-o legi penal. E o chestie de imagine, probabil DNA ce zice: mama, daca ne apucam de fotbal acum, sa vezi ce imagine ne facem in Romania, se ocupa, cutare. DNA poate sa se bage, dar sa demaste jocuri necurate, adica coruptie, nu incurajarea si eliminarea coruptiei. Cand dai prime, elimini coruptia. Trebuia sa fii condamnat daca nu dai prime, ca sa se dea la o parte. Daca nu le dai prime, dupa aia se dau la o parte", a spus Becali.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News