Atac total pentru Andone la Dinamo: 10 cu o echipa de amatori! Vezi ce echipe a folosit Ando!

Dinamo FC Hochfilzen Superliga
Data publicarii: Duminica 27 Iunie 2010, 21:17
Data actualizarii: Duminica 27 Iunie 2010, 21:19

Dinamo a castigat in fata echipei de amatori FC Hochfilzen, cu scorul de 10-0, intr-o partida amicala disputata, in localitatea austriaca Leogang.

Golurile echipei din Soseaua Stefan cel Mare au fost marcate Andrei Cristea (3), Ianis Zicu, Gabriel Torje (cate 2), Cosmin Moti, Ousmane N'Doye, cate unul, si Hakan (autogol).

Antrenorul Ioan Andone a folosit doua echipe diferite ruland tot lotul avut la dispozitie:
Repriza I: Skender - Helder, Grigore, Garat, Pulhac - Margaritescu - Munteanu, Zicu, Ad. Cristea - Niculae, Ganea. A mai jucat: Rus.

Repriza a II-a: Balgradean - Homei, Moti, Scarlatache, Diabate - N'Doye - Torje, Vranijkovici, Paun - An. Cristea, Niculescu. Au mai jucat: Todorovski, Stanescu, Chiacu.

Lotul de 27 de jucatori a echipei Dinamo se afla intrun stagiu de pregatire in localitatea Leogang (Austria), pana la 5 iulie, unde are programate alte patru partide amicale:

Luni, la Zell am See, ora 19.00: Dinamo - Maccabi Haifa in direct la Sport.ro si pe www.sport.ro!

30 iunie, la Leogang, ora 19.30: Dinamo - FK Austria Viena,
2 iulie, la Zell am See, ora 15.00: Dinamo - FC Lokomotiv Moscova
4 iulie, la Salzburg (ora inca nestabilita): Dinamo - FC Red Bull Salzburg.