Astra a facut scor in primul meci al anului! Fiul lui Sumudica a marcat, Budescu nu a fost in lot

Astra Giurgiu Superliga
Data publicarii: Luni 16 Ianuarie 2017, 19:47
Data actualizarii: Luni 16 Ianuarie 2017, 19:49

Astra are cantonament in Cipru in aceasta iarna.

Astra a sustinut un meci amical impotriva divizionarei secunde Pafos din Cipru, primul din 2017, meci castigat de elevii lui Marius Sumudica cu 7-0, dupa ce, la pauza, scorul a fost de 2-0.

Ultimul transfer al Astrei – Sergiu Bus a fost primul marcator al partidei, in minutul 9, pana la pauza, Ricardo Alves (min. 45), marind avantajul campioanei Romaniei.

Dupa pauza, cand Sumudica a rulat un alt „unsprezece”, Daniel Florea a reusit un hattrick, in minutele 47, 53 si 90, lista marcatorilor fiind completata chiar de fiul lui „Sumi”, Marius Stefan, care a inscris in min. 55 si de Dandea, care a marcat si el, la revenirea pe gazon dupa o absenta de 5 luni, cauzata de o operatie la ligamentele genunchiului, scrie site-ul Astrei.

Astra a inceput partida din Cipru in formula: Gavrilas – Geraldo, Pitian, Ricardo – Butean, Boubacar, Boboc, Nicoara – Boudjemaa, Bus, Balaure. In repriza secunda au intrat Bosneag – Dandea, Oros, Fabricio, Belu, Ionita, Moise, V. Gheorghe, Stan, Sumudica jr., Florea.