VIDEO "Asta m-a atras". Concluziile lui Damjan Djokovic după primele minute jucate la Rapid

Damjan Djokovic Rapid Superliga
Data publicarii: Marti 09 Ianuarie 2024, 19:47
Data actualizarii: Marti 09 Ianuarie 2024, 19:58

Rapid Bucureşti a fost întrecută cu scorul de 2-1 de formaţia azeră Sabah Baku, marţi, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Antalya.

Golul giuleştenilor a fost înscris de sârbul Borisav Burmaz (60 - penalty), la prima reuşită pentru echipa antrenată de Cristiano Bergodi.

În tribunele arenei din Antalya s-a aflat și Dan Șucu, venit special în Turcia pentru câteva ore, pentru a-i vedea la lucru pe băieții pregătiți de Cristiano Bergodi.

De ce a ales Damjan Djokovic să meargă la Rapid

Damjan Djokovic a evoluat pe durata primei reprize, iar la finalul partidei a vorbit atât despre meci, cât și despre decizia de a se transfera la Rapid.

"Mă simt foarte bine, un grup bun și e o plăcere să stai în cantonament cu acești băieți.  Cred că au pe termen lung un proiect interesant, foarte bun și cu ambiție. Patronul și conducerea au ca obiectiv performanță, asta m-a atras. Sincer, nimeni din conducere nu m-a convins. Vorbeam înainte cu prietenii mei care sunt rapidiști să vin, deci nu a mai fost nevoie de conducere.

Ca fotbalist, când nu stai pe teren unde vrei să stai, bineînțeles că suferi. Când te duci la anumite echipe îți asumi, sunt un băiat matur și acum mergem mai departe. Am venit la o echipă puternică. Trece timpul, sunt un bătrân în fotbal, așa mă mai strigă în vestiar.

Am ales Rapid pentru că așa a fost să fie. Mereu este concurență, iar antrenorul decide cine joacă. Eu dau tot ce pot la echipa la care joc", a declarat jucătorul după partida amicală.

Declarațiile lui Damjan Djokovic după al doilea meci amical al Rapdiului (09/01/2024) pe www.sport.ro