Rapid Bucuresti amical Antalya Fotbal intern
Data publicarii: Marti 09 Ianuarie 2024, 19:17
Data actualizarii: Marti 09 Ianuarie 2024, 19:16
Rapid se află în acest moment în cantonament în Antalya.

Giuleștenii s-au întâlnit cu Sabah Baku în al doilea amical al iernii marți, 9 ianuarie, încheiat 2-1 în favoarea adversarilor. Sâmbătă, Rapid remiza cu Sakaryaspor, scor 3-3.

Azerii au deblocat tabela de marcaj în prima parte a meciului, mai exact în minutul 45+1, grație reușitei lui Jesse Sekidika, nigerian care se află la Sabah din septembrie 2023 și care e cotat la 500.000 de euro de site-urile de specialitate.

Ulterior, Rapid a restabilit egalitatea în minutul 60, prin Borisav Burmaz, adus de Dan Șucu & Co. în această perioadă de mercato din iarnă pentru 400.000 de euro, de la Vozdovac.

Anatoli Nurlev a dus scorul la 2-1 în minutul 68 și a închis tabela de marcaj, aducând, astfel, victoria pentru Sabah Baku, echipă care se află pe locul opt cu 22 de puncte în primul eșalon din Azerbaidjan.