Are 23 de ani, costa 750.000 euro si a facut-o KO pe Steaua la Galati cu al doilea gol din cariera! Vezi cine e Cristi Sarghi!

Cristi Sarghi Otelul Galati Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Septembrie 2010, 17:13
Data actualizarii: Duminica 26 Septembrie 2010, 17:15

Steaua s-a trezit condusa la Galati inca din minutul 19, cand fundasul Sarghi a deschis scorul pentru Otelul.

Sarghi a inceput fotbalul in Galati la Politehnica, iar in 2007 s-a transferat la Otelul, singurul club din Romania care a reusit sa prinda primul loc din Romania cu un lot construit pe 150.000 euro.

Sarghi este cotat in prezent la 750.000 euro, conform transfermarkt.de, si a marcat al doilea gol din cariera cu Steaua in 70 de meciuri.

Unicul gol de pana acum al lui Sarghi fusese inscris in victoria Otelului cu Pandurii scor 2-0, acesta marcand in minutul 85.

Fundasul central dreapta al Otelului a mai reusit sa prinda 2 selectii la nationala U23 a Romaniei.