Rapid 1-3 Arges (Pitbull / Dulcea, Tames, Voiculet)

FC Arges LIVE Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Septembrie 2008, 20:32
Data actualizarii: Luni 29 Septembrie 2008, 20:28

Argesul nu mai castigase de opt ani in Giulesti. A fost nevoie de Peseiro, cel care declara ca se gandeste in continuare la titlu, ca Rapidul sa fie umilita pe propriul teren.

Rapid este la al patrulea meci in campionat fara victorie si Peseiro este mai aproape de plecare. Cu Pardo cu tot!

94: Finalul meciului!
90+2'Cartonas galben Dulcea vede galben dupa ce intarzie repunerea balonului in joc
90+1'De la margine s-au aratat 4 minute de prelungire
90+1'Giulestenii sunt aproape de a reduce diferenta, Pitbull patrunde pe partea dreapta, centreaza in fata portii, acolo unde era Djalovic, dar argesenii reusesc sa indeparteze pericolul
88'Pinto primeste o centrare de la Bozovic, dupa ce Lacusta rateaza interventia, Juao Pinto pivoteaza si trage de la 12 metri, dar mingea trece peste transversala.
86'Pitbull incearca un nou sut in forta,de la 25 de metri, ansa mingea se duce peste poarta aparata de Bosneag
85'Bazzi executa cu stangul o lovitura libera de la 25 de metri, lateral dreapta, cu efect, mingea se ducea inspre vinclu portii lui Pardo, dar portarul giulestean intervine si respinge
80: Pardo o comite si Voiculet ingroapa Giulestiul
79'Schimbare A doua schimbare la pitesteni. Ionut Badea il trimite de Ghita in locul lui Stan
79'Nastasie centreaza de pe partea dreapta, la firul ierbii, dar mingea ajunge in posesiea giulestenilor
78'Bozovic centreaza de pe partea stanga in careu, acolo unde se aflau 4jucatori rapidisti, dar argesenii reusesc sa respinga
77'Un contraatac al argesenilor ce se anunta periculos este oprit de o recuperare reusita de Adefemi
75'Julio Cesar centreaza periculos de pe partea stanga, la firul ierbii, dar Bosneag iese si retine
74'Schimbare Kamara este in cele din urma scos de pe teren si in locul sau intra Voiculet
73'Kamara intra din nou pe teren si este din nou intins pe gazon, se pare ca argeseanul trage de timp
72'Kamara iese din nou pe targa dupa un duel cu un adversar
70'Schimbare O noua schimbare facuta de Peseiro, ultima. Este momentul in care il arunca in lupta pe Julio Cesar in locul lui Spadacio
69'Cartonas galben Pitbull incaseaza cartonasul galben dupa ce are o iesire nervoasa
68'Bozovic suteaza in forta, de la 18 metri, dar mingea trece pe langa buturile aparate de Bosneag
66'Pitbull este aproape de egalare, suteaza de la 16 metri, dupa o acsiune personala, mingea este retinuta cu greu de Bosneag
66'Schimbare Dubla schimbare la Rapid. Iese Cesinha, destul de sters in prima repriza si intra Djalovic. Iese si Vella si intra Adefemi
64'Argesenii sunt din nou aproape de gol dupa o noua gafa a lui Pardo. Portarul greseste o degajare, care ajunge la Dulcea, acesta trage la poarta lasata goala de Pardo, dar mingea este trimisa slab si ii da timp lui Pardo sa se replieze si sa retina
62'Pitbull bate un corner, de pe partea dreapta, mingea se duce in careul argesenilor, dar este respinsa de pitesteni
60'Cesinha este gasit de o pasa geniala a lui Spadacio, la marginea careului mare, Cesinha suteaza, dar mingea trece peste transversala
58'Tames trimite direct spre poarta, dintr-o lovitura libera de la coltul careului mare, insa mingea trece putin pe deasupra portii si meciul se reai din 6 metri
56'Presiune din ce in ce mai mare la poarta lui Bosneag, giulestenii irosesc mai multe ocazii de gol
56'Vella reia din voleu o centrare de pe partea dreapta, din careul mare, mingea trece pe deasupra
55'Andrade suteaza de la 25 de metri, in forta, pe jos, dar mingea este blocata de apararea pitestenilor
54'Cartonas galben Bazzi ia galben dupa o intrare nesportiva asupra lui Spadacio
53'Dulcea recupereaza un balon la 35 de metri de poarta giulestenilor, porneste in cursa spre poarta lui Pardo, dar este faultat dur de M. Constantin. Arbitrul nu scoate cartonasul.
51'Andrade suteaza din intoarcere, dintr-o pozitie dificila, dar mingea trece peste poarta
49'Gol anulat pentru Rapid: offside inexistent! Juao Paulo a reluat in poarta, din 7 metri, o recentrare a lui Cesinha, insa asistentul a ridicat eronat fanionul.
47'Tanase centreaza in careul Rapidului, insa elevii lui Peseiro reusesc sa respinga
46'Inceput repriza a doua A inceput repriza a doua

45+2 Prima repriza se termina cu galbenul lui Vella
42'Pitbull centreaza de pe dreapta, mingea ajunge la Balasa si argesenii pleaca pe contraatac
41'Corner pentru elevii lui Ionut Badea, Tames bate la coltul lung, acolo unde se afla Bazzi, insa fundasul argesean nu mai ajunge la minge
40'Vella centreaza pe jos, de pe partea dreapta, insa Tames respinge
40'Bozovic centreaza periculos in careul pitestenilor, Fernandes reia cu capul dintre 2 adversari, dar mingea trece pe langa poarta.
39'Cartonas galben Daniel Lacusta incaseaza galben dupa ce intarzie repunerea balonului in joc
37: Gol, Rapid! Pitbull reduce din diferenta printr-un sut superb sub bara!
37'Andrade este foarte aproape de gol. Mijlocasul reia din prima o centrare la 16 metri, mingea trece putin pe langa
35'Tames executa o lovitura libera, trimite pe coltul lung, Pardo nu iese, insa Kamara reia cu capul peste transversala
34'Pitbull reuseste o trecere in viteza, pe partea dreapta, ajunge aproape de careul mare si centreaza periculos, insa balonul se duce in afara terenului in cele din urma
33'Bazzi trage in forta de la 25 de metri, dar mingea se opreste in blocaj
32'Cartonas galben Marius Constantin ia galben dupa un fault dur asupra unui adversar
30'Acelasi Paulista incearca un sut de la 20 de metri, in blocajul lui Bazzi, insa
29'Paulista centreaza periculos de pe partea dreapta, dar mingea ajunge in posesia lui Tames
28'Argeseanul revine pe teren
28'Kamara paraseste terenul pe targa, atacantul acuza o lovitura in zona gatului
27'Tanase cade in careul Rapidului, dupa un duel cu Vella, dar arbitrul face semn ca meciul poate sa continue
26'Ocazie uriasa ratata Kamara. Atacantul trage in Pardo, talonat de un adversar, dupa ce argeseanul a scapat singur cu portarul
24'Kamara incearca o incursiune in careul giulestean, dar este deposedat
22:Pardo primeste al doilea gol dupa un sut de la distanta al lui Tames
18'O noua centrare in forta a rapidistilor. Argesenii au trimis in corner.
17'Ratare monumentanla a Rapidului. Bozovic centreaza ideal pentru Spadacio, aflat la 7 metri, dar reluarea jucatorului rapidist trece pe langa poarta.
16'Ocazie pentru Rapid. Juao Pinto trimite un sut periculos de la 22 de metri, pozitie centrala. Mingea trece putin pe langa bara din dreapat lui Bosneag
13'Andrade a luat o actiune pe cont propriu, sut din 18 metri, dar putin peste poarta.
12'Actiune frumoasa a Rapidului, cursa Pitbull pe partea dreapta, pasa pentru Cesinha, dar sutul acestuia este prins de Bosneag.
11' Dulcea arunca Giulestiul in aer, dupa o pasa cu calcaiul si un sut pe langa Pardo
9'Combinatie frumoasa a pitestenilor, dar sutul lui Kamara este blocat.
8'Rapidul are controlul balonului, dar recupereaza repede pitestenii.
5'Primul sut la poarta ii apartine Argesului. Kamara trimite o centrare de la 20 de metri, care se transforma in sut la poarta, dar Pardo este la post si retine cu siguranta
5'Bozovic incearca o incursiune pe partea stanga, dar este deposedar aproape de careul de 16 metri al argesenilor
3'Tames incearca o lansare cu exteriorul pentru Kamara, aflat in pozitie buna, dar Marius Constantin se interpune pe traiectoria balonului
1'Bazzi ramane intins pe teren dupa un duel cu un adversar. Jucatorul se ridica in cele din urma si continua partida
1'Marius Constantin trimite o pasa de 60 de metri pentru Spadacio, dar Lacusta ajunge primul la minge
1'Robert Dumitru fluiera startul partidei, rapidistii au lovitura de start si ataca de la dreapta la stanga

RAPID: Pardo - Vella, M. Constantin, Fernandes, Bozovic - Paulista, J.P.Andrade - Pitbull, Spadacio, Cesinha - J.P.Pinto

Pentru rezultate LIVE, statistici si clasamente intra pe sport.ro/livescores.