Otopeni 1 - 2 Urziceni (Chiacu '33 / Onofras '5, '45)

CS Otopeni Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Luni 25 August 2008, 18:24
Data actualizarii: Luni 25 August 2008, 20:57

Urziceniul lui Dan Petrescu a invins pe CS Otopeni la Ploiesti cu scorul de 2-1 reusind astfel sa se instaleze in varful clasamentului Ligii I cu 12 puncte.

CS Otopeni: Munteanu - Musat, Scarlatache, Perreira, C Dumitrescu - C. Constantin, S. Pana, V. Negru, Chiacu - Manea, L. Ganea

Unirea Urziceni: Arlauskis - Bordeanu, Mehmedovici, Galamaz, E. Nicu - Brandan, Paduretu, Todoran - Onofras, Mara, Rusescu

minutul 90+2 - Finalul meciului. Augustus Constantin pune capat meciului. Unirea Urziceni se impune in fata celor de la CS Otopeni, scor 2-1, si se instaleaza pe primul loc.

minutul 89 - Epaminonda Nicu centreaza pentru Danalache, dar atacantul ialomitenilor este blocat in ultima clipa de Scarlatache.

miutul 85 - Mara suteaza puternic de la 20 de metri, dar mingea trece mult peste poarta lui Munteanu.

minutul 84 - Schimbare la Unirea Urziceni: iese Raul Rusescu, intra Cristian Danalache.

minutul 80 - Cartonas galben Claudiu Dumitrescu primeste al doilea galben si este eliminat dupa un fault asupra lui Iulian Apostol.

minutul 79 - Cartonas galben Onofras este avertizat dupa un fault asupra lui Musat.

minutul 78 - Ocazie pentru Unirea Urziceni. Onofras suteaza din unghi, insa "Babicu" retine.

minutul 76 - Draghici suteaza frumos de la 18 metri, insa Arlauskis are noroc, mingea trecand de putin pe langa bara.

minutul 74 - Schimbare la CS Otopeni: iese Florin Manea si intra Cornel Predescu.

minutul 72 - Cartonas galben Claudiu Dumitrescu il faulteaza din spate pe Raul Rusescu si primeste cartonasul galben.

minutul 71 - Schimbare la CS Otopeni: iese Liviu Ganea si intra Octavian Draghici.

minutul 66 - Schimbare la CS Otopeni: iese Vali Negru si intra Nasser Menassel.

minutul 65 - Ocazie pentru Otopeni. Manea executa o lovitura libera de la 25 de metri, insa mingea trece pe langa poarta.

minutul 61 - Schimbare la Unirea Urziceni: iese Dinu Todoran si intra Iulian Apostol.

minutul 55 - Paduretu patrunde in careul gazdelor, centreaza, dar apararea Otopeniului respinge pana la Onofras care suteaza din prima, insa fara a pune in pericol poarta lui Munteanu.

minutul 53 - Cristi Munteanu iese si retine balonul din fata lui Raul Rusescu.

minutul 50 - Cartonas galben Valentin Negru primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Todoran.

minutul 49 - Gazdele sunt hotarate sa obtina mai mult de la acest meci si au inceput al doilea mitan in jumatatea de teren a oaspetilor.

minutul 46 - Onofras il lanseaza pe Raul Rusescu, insa Musat il deposedeaza.

PAUZA MECIULUI: CS OTOPENI 1 - 2 UNIREA URZICENI

minutul 45+1 - GOL Unirea Urziceni, Marius Onofras reuseste "dubla". Atacantul Unirii il invinge pe Munteanu cu un sut la coltul lung din interiorul careului.

minutul 45 - Brandan executa un corner de pe partea dreapta, Mehmedovic deviaza balonul, dar Claudiu Dumitrescu respinge din fata portii.

minutul 44 - Actiune prelungita de atac a oaspetilor. Galamaz trimite de la marginea careului, insa "Babicu" se intinde si respinge in corner

minutul 42 - Cartonas galben Mehmedovic primeste cartonas galben dupa un fault asupra lui Manea.

minutul 40 - Claudiu Dumitrescu centreaza pe jos, dar Mehmedovic acorda corner pentru Otopeni.

minutul 37 - Faza frumoasa a Otopeniului. Manea ii paseaza lui Chiacu, acesta ii trimite lui Cristi Constantin, dar voleul acestuia trece peste poarta ialomitenilor.

minutul 35 - Paduresu suteaza puternic de la 25 de metri, insa mingea trece peste poarta lui Munteanu.

minutul 33 - GOL CS Otopeni, Hristu Chiacu egaleaza. Acesta a profitat de balbaiala fundasilor Unirii Urziceni si l-a invins pe Arlauskis cu sut de la 10 metri.

minutul 31 - Cartonas galben Perreira a incasat un cartonas galben dupa un fault la Onofras.

minutul 25 - Brandan intercepteaza o minge in jumatatea de teren a Otopeniului, centreaza in careu, iar Onofras reia cu capul peste poarta lui Cristi Munteanu.

minutul 22 - Arbitrul Augustus Constantin intrerupe meciul pentru o pauza de hidratare.

minutul 21 - Ocazie pentru CS Otopeni. Manea centreaza de pe partea stanga, iar Vali Negru trimite cu capul, din pozitie favorabila, pe langa poarta lui Arlauskis.

minutul 20 - Ocazie pentru Unirea Urziceni. Brandan executa un corner de pe partea dreapta, iar Mehmedovic, nemarcat la marginea careului mic, trimite cu capul, mingea trecand de putin pe langa poarta lui Munteanu.

minutul 16 - Onofras centreaza, insa Perreira reuseste sa respinga.

minutul 15 - Cristi Constantin centreaza de pe partea stanga, mingea ajunge la Liviu Ganea, insa in locul unei executii din prima, prefera sa faca o preluare, iar faza de atac a gazdelor se stinge.

minutul 13 - Gazdele nu par capabile sa puna in pericol poarta lui Arlauskis. De cealalta parte, Unirea Urziceni, la adapostul rezultatului de pe tabela, combina cu lejeritate la mijlocul terenului.

minutul 11 - Onofras incearca sa il lanseze pe Mara, insa Scarlatache este atent si rezolva elegant faza.

minutul 10 - Manea ii paseaza lui Ganea, insa Mehmedovic il deposedeaza.

minutul 8 - Claudiu Dumitrescu centreaza de pe partea dreapta, dar Mehmedovic respinge. La faza urmatoare, Chiacu centreaza, iar Liviu Ganea deviaza mingea care trece de putin pe langa poarta lui Arlauskis.

minutul 5 - GOL Unirea Urziceni, Marius Onofras a inscris cu un sut de la marginea careului.

minutul 4 - Contraatac al celor de la Otopeni, insa Manea a fost deposedat in ultima clipa de Epaminonda Nicu.