Multescu, DEBUT de vis: Brasov 1-2 Astra! Super rasturnare de scor si doua cartonase rosii!

Astra Ploiesti FC Brasov Gigi Multescu Liga I Superliga
Data publicarii: Luni 20 August 2012, 23:24
Data actualizarii: Luni 20 August 2012, 23:26

Brasov 1-2 Astra | Brasov a condus cu 1-0 inca din minutul trei insa a sfarsit prin a pierde trei puncte. Gaman si Fatai au reusit sa inscrie si sa isi aduce echipele in avantaj inainte de pauza.

Min 90: Brasovul ramane in 10. Bruno Madeira este eliminat dupa un fault dur

Min 71: Galben pentru Batin

Min 67: Brasovul continua sa aiba initiativa si DiSfetano are o noua ocazie notabila

Min 61: Galben pentru fundasul stanga al Astrei, Junior Morais

Min 59: Melinte greseste in careul propriu, DiStefano recupereaza si trage imediat la poarta dar Taborda prinde

Min 58: Cartonas galben pentru Bruno Madeira

Min 51: Enache centreaza de pe dreapta, Taborda retine fara probleme

Min 49: Astra e in corzi, Brasovul are inca o sansa uriasa la sutul lui Viveiros

Min 48: Ocazie incredibila pentru brasoveni. Mateiu a purtat excelent o actiune pe partea dreapta si a finalizat cu sut insa Lung Jr a fost la post si a deviat in bara

Min 46: A inceput repriza a doua

PAUZA

Min 39: GOOOL ASTRA! Fatai ii aduce pe ploiesteni in avantaj cu un sut suprinzator

Min 32: Enache incearca o executie din coltul careului loveste mingea prost

Min 29: A doua schimbare la Brasov. Hadnagy este inlocuit de Viveiros

Min 26: Valerica Gaman transforma fara emotii.1-1!

Min24: Penalty pentru Astra si cartonas rosu direct pentru nou intratul Olariu

Min 19: Replica rapida a Brasovului prin DiStefano, sutul sau trece insa pe langa poarta

Min 18: Seto trimite o centrare buna de pe dreapta dar Fatai trece pe sub minge

Min 12: Ionut Badea este nevoit sa efectueze prima schimbare. Iulian Tames iese accidentat, in locul sau a intrat Olariu

Min 3: C. Munteanu executa si transforma penalty-ul. 1-0 pentru FC Brasov

Min 2: Inceput tare de meci, Barboianu face fault in careu si arbitrul dicteaza imediat penalty. Fostul jucator al Craiovei a primit si cartonasul galben

A INCEPUT MECIUL!

Ultimul meci al etapei, FC Brasov - Astra se disputa chiar in acest moment.

Ocupantele locurilor 10 si 11 isi disputa cea de-a doua victorie din acest sezon. Cele doua echipe au pana acum acelasi numar de puncte, 5, fiecare inregistrand cate o victorie, doua egaluri si cate o infrangere.

Astra vine cu un moral buna dupa victoria inregistrata impotriva Gloriei lui Jean Padureanu, in timp ce Brasovul, dupa o prestatie excelenta cu Dinamo si o victorie 2-1 cu Severinul, s-a incurcat impotriva celor de la Viitorul, scor 2-2.

Echipele Probabile

FC Brasov: Taborda - Velayos, Fl. Lazăr, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Nasser, Tameş, Olariu - Batin, I. Popa, Hadnagy

Astra: S. Lung Jr. - Măţel, V. Găman, Melinte, Bărboianu - Enache, Takayuki, A. Mureşan, J. Morais - Fatai - Ivanovski