Bistrita 1-2 CFR (Borbely / Didi, Panin)

Gloria Bistrita LIVE Superliga
Data publicarii: Vineri 12 Septembrie 2008, 17:00
Data actualizarii: Vineri 12 Septembrie 2008, 19:37
Trombetta nu anunta nimic nou la CFR. Desi au castigat, clujenii nu au rupt gura targului. Bistrita a deschis scorul prin Borbely, dar i-a prilejuit CFR-ului cea de-a doua victorie din istorie pe terenul Gloriei si prima victorie pentru italianul Trombetta.

93' Final. CFR castiga pentru a doua oara in istorie in deplasarea de la Bistrita
87'Nimic important in meci. Echipele par impacate cu rezultatul inregistrat pe tabela
81'Schimbare Iese Didi si intra Y. Kone
80'Anca rateaza o preluare la o minge pe care scria 2-2
77'Schimbare Iese Radu Marginean si intra Ioan Hora
76'Cartonas galben Dubarbier este avertizat
76'Ocazie uriasa a CFR-uli. Didi este lansat bine, trage in cross de la marginea careului de 16 metri, dar balonul loveste bara
72'Dubarbier patrunde, suteaza dar prinde Tatarusanu
72'Schimbare La Gloria iese Ciprian Petre si intra Da Silva
72'Schimbare Prima schimbare la clujeni. Iese Deac si intra Gabi Muresan
71'CFR-isti incearca sa faca spectacol, Deac si Dubarbier schimba de la unul la altul. Deac centreaza, Dubarbier reia cu capul dar prinde Tatarusanu
69'Cartonas galben Dani primeste galben
70' CFR preia conducerea dupa un autogol
62'Culio patrunde bine spre careul advers, da dovada de egoism, pierde balonul care ajunge totusi la Tony, dar acesta era in pozitie de offside
59'Lovitura libera batuta bine de Cadu care paseaza excelent la Panin, dar acesta centreaza gresit si mingea iese in aut de poarta
58'Cartonas galben Marginean primeste galben dupa o interventie la Deac
52'Nimic interesant pana acum
48'Culio patrunde bine pe partea dreapta, centreaza prin fata portii, acolo apare Dubarbier care reia peste poarta.
46'Inceput repriza a doua Incepe repriza a doua.

45'Se termina prima repriza.
43'Jucatorii ambelor echipe parca asteapta pauza. Nu se intampla nimic notabli.
40'Gol, Gafa imensa a lui Tatarusanu care nu retine un balon usor, respinge pana in piciorul lui Didi care nu are de indeplinit decat o simpla formalitate.
35'Didi reia cu capul, dar mingea loveste bara
33'Din corner CFR-ul ataca careul, dar suturile lui Deac si Didi sunt blocate de aparatorii bistriteni.
32'Culio incerca o centrare, mingea capata o traiectorie ciudata, dar Tatarusanu scoate de sub bara.
30'Bistritenii ataca. Anca primeste o centrare buna la marginea careului de 16 metri, vrea sa traga din prima, dar este contrat dur de Panin. Arbitrul Serea nu acorda nimic.
26'CFR-isti incearca sa impinga jocul spre careul advers. Culio centreaza, din careu reia cu capul Didi, dar pe langa.
24'Gol Fostul CFR-ist, Adrian Anca, a patruns bine pe stanga, a pasat extraordinar spre Borbely, care trage plasat la coltul lung pe langa Stancioiu.
23'Deac patrunde bine spre careul advers, ii paseaza in dreapta lui Culio, dar acesta incearca un lob peste portar, insa a semanat mai mult a pasa la portar.
18'Didi scapa bine pe dreapta, dribelaza un adversar, suteaza bine, dar Tatarusanu intervine. Cea mai mare ocazie de pana acum.
17'Din nou clujenii sunt periculosi din corner. Deac centreaza bine. defensiva respunge pana la culio care trage in blocaj.
14'Didi deviaza cu pieptul spre Deac, dar intervine Frasinescu care lufteaza, dar mingea ajunge in bratele lui Tatarusanu.
9'Deac executa din nou bine un corner. Cadu reia periculos spre poarta, dar balonul trece pe langa.
5'Niciuna din echipe nu insista mai mult. Echipele se afla in perioada de tatonare.
1'Inceput de joc A inceput partida

Gloria Bistrita: Tatarusanu - Pedro, F.Moldovan, Frasinescu, Panc - Neagoe, Marginean (Hora '77), Sabou (Coroian '65), C. Petre (Danilo Pereira '70) - Borbely, Anca.
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

CFR Cluj: Stancioiu - Tony, Cadu, Sousa, Panin - Peralta, Dani, Deac (Muresan '71) - Culio, Didi (Y. Kone '81), Dubarbier.
Antrenor: Maurizio Trombetta.

Meciul a fost arbitrat de Ionica Serea (central) - Marcel Savaniu, Florin Ungureanu (asistenti) - Adrian Comanescu (rezerva). Observatori au fost: Mircea Stoenescu, Rodion Camataru.